ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

ING Bank Śląski: „Poleć konto znajomemu” edycja 2023 czyli dodatkowe 50 zł za założenie Konta z Lwem Mobi 18-26 lat (razem aż 300 zł!) oraz do 1000 zł za polecenia

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Bądź aktywny – załóż konto w ING Bank Śląski lub poleć je znajomemu

Po tradycyjnej półrocznej przerwie ING Bank Śląski wraca z programem poleceń „Poleć konto znajomemu”. W tegorocznej edycji programu poleceń bank płaci 50 zł za założenie Konta z Lwem Mobi (dla osób w wieku 18-26 lat) z polecenia innej osoby a za jego polecenie po 100 zł za każdą osobę (nie więcej jak 1000 zł). Nowi klienci banku mogą połączyć premię z polecenia z premią pieniężną 250 zł na start zgarniając tym samym nawet 300 zł za otworzenie rachunku. Warunkiem skorzystania z obu promocji jest złożenie wniosku o otwarcie rachunku przez internet z kodem polecenia.

Nawet 1250 zł za skorzystanie jednocześnie z dwóch promocji banku!

Bank z pomarańczowym lwem w logo ponownie kazał nam czekać na reedycję swojego programu poleceń (około pół roku). No ale już jest i można zbierać żniwa :) ING Bank Śląski wrócił do swojego programu poleceń i tym samym w jednym czasie prowadzi dwie akcje promocyjne, które można ze sobą łączyć.

Jedna dotyczy założenia Konta z Lem Mobi (przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat) z polecenia innej osoby za co można otrzymać premię 50 zł (wymaga dokonania płatności 300 zł w dwóch wybranych miesiącach). Druga zaś to znana już większości z Was promocja z premią do 250 zł również za założenie konta (wymaga płatności na min. 1000 zł w ciągu kilku miesięcy lub 10 transakcji – w zależności od wieku klienta). Regulaminy akcji nie wykluczają możliwości połączenia promocji a tym samym osoby, które spełnią warunki obu promocji mają szansę na zarobienie nawet 300 zł za założenie konta i spełnienie pozostałych warunków promocji lub nawet 1250 zł za założenie konta bez kodu polecenia i za polecanie go innym osobom.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że otwierając konto z polecenia i zgarniając dodatkowe 50 zł uniemożliwi Wam to polecanie tego konta innym osobom w tej edycji programu poleceń (nie ma to wpływy na ew. kolejną edycje w przyszłości) – więcej informacji na ten temat w dalszej części wpisu. Miejcie zatem to na uwadze wypełniając wniosek z kodem polecenie lub bez tego kodu – ma to bowiem duże skutki na późniejsze działania i ew. brak premii za polecenia znajomych.

Ważne aby pamiętać o terminach – jeżeli chcemy zdobyć do 300 zł z dwóch promocji musimy założyć konto max. do 29 czerwca 2023 roku (do tego czasu trwa promocja z premią 250 zł o której pisaliśmy tutaj, a program poleceń aż do listopada 2023 roku).

We wcześniejszych promocjach udało nam się ustalić w ING, że w ich promocjach liczy się data złożenia wniosku a nie podpisania umowy (na umowie przekazywanej przez kuriera jest wydrukowania data złożenia wniosku – kurier potwierdza tylko i wyłącznie naszą tożsamość i żadnej daty podpisani umowy tam nie wpisuje). Mamy nadzieję, że to nie uległo zmianie i można składać wnioski do ostatnich minut trwania promocji. Poniżej potwierdzenie:

(…) liczy się data przystąpienia do promocji, czyli kiedy dana osoba zarejestrowała formularz zgłoszeniowy na stronie banku. Wizyta kuriera który tylko potwierdza dane nie ma znaczenia w przypadku tej promocji.

Szczegóły obu promocji ING Bank Śląski znajdują się poniżej.

Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

✅ I premia: 50 zł za założenie Konta Mobi 18-26 lat z polecenia innej osoby (ważne do 07.11.2023)

Program poleceń pod hasłem „Poleć konto znajomemu” będzie aktywny do 7 listopada 2023 roku. To kolejna edycja tego programu, w której standardowo tak jak i poprzednio zyskują tutaj dwie strony: osoba Polecana i osoba Polecająca. Warto jednak zaznaczyć, że bank wypłaci premię 50 zł dla osoby w wieku 18-26 lat zakładającej Konto z Lwem Mobi oraz 100 zł dla osoby polecającej konto pod warunkiem, że obie strony spełnią wszystkie warunki promocji.

Aby nowy klient banku mógł skorzystać z promocji musi spełnić łącznie wszystkie poniżej wymienione warunki regulaminu:

 • ma już ukończone 18 lat ale nie ukończył jest 26. roku życia,
 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie mógł posiadać jakiegokolwiek konta w ING Banku,
 • do 7 listopada 2023 roku przystąpi do promocji poprzez złożenie wniosku o Konto z Lwem Mobi na stronie promocji banku wykorzystując we wniosku kod promocyjny otrzymany od osoby polecanej (o szczegółach złożenia wniosku z kodem piszemy w dalszej części wpisu) oraz wyrazi zgodę na przekazywanie informacji o przystąpieniu do promocji dla osoby Polecającej,
 • dokona transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu karty wydanej do konta i/lub kodu BLIK w każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia tego konta (najpóźniej do 31 stycznia 2024 roku),
 • osoba Polecająca, od której otrzymasz kod musi być posiadaczem konta osobistego w PLN od co najmniej 30 dni i musi dokonać transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 zł w regulaminowym czasie.

Jeżeli spełnione są powyższe warunki przystąpienia do promocji jako nowy klient to wystarczy wypełnić dedykowany wniosek o założenie konta z użyciem kodu promocyjnego i danych osoby polecającej (jeżeli nie posiadasz takiego kodu możesz go otrzymać wypełniając ten formularz – gwarantujemy dostarczenie sprawdzonego i wiarygodnego kodu promocji oraz że osoba polecająca spełnia wszystkie warunki promocji – nie mając takiej gwarancji możesz nie otrzymać premii za założenie konta). Uzyskując kod od swojego znajomego upewnij się, że spełnia on warunki promocji i może być jej uczestnikiem. Musi to być zatem osoba godna zaufania i wiarygodna, która posiada konto w ING od co najmniej 30 dni, która będzie chciała przystąpić do programu poleceń i dokona transakcji kartą na min. 300 zł w określonym regulaminowym czasie. Jeżeli masz wątpliwości co do takiej osoby lub nie możesz jej znaleźć zgłoś się do nas.

Otrzymany kod promocyjny wpisujemy na pierwszym kroku wypełniania wniosku o konto w polu wskazanym poniżej:

Nowy klient, który otwiera konto wyraża zgodę na przekazywanie elektronicznie przez ING informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych. Wycofanie zgody po przystąpieniu do promocji nie wpływa na uprawnienia do skorzystania z promocji.

Umowę o konto możemy standardowo podpisać w obecności kuriera, w oddziale banku lub poprzez weryfikację przelewem z innego banku. Ta ostatnia metoda daje możliwość otworzenia konta w 15 minut i jest szczególnie polecana w obecnej sytuacji związanej z epidemią. O szczegółach tych zmian i możliwościach podpisania umowy online pisaliśmy tutajKarta płatnicza jest wysyłana pocztą i dociera do nas w około 10 dni kalendarzowych. Aktywacji karty dokonujemy z poziomu bankowości internetowej. Tam też nadamy jej kod PIN.

Nagrody bank będzie wypłacał od listopada 2023 roku do lutego 2024 roku – do 28 dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki (na konto osobiste założone w ramach niniejszej promocji). Zgodnie z regulaminem nagroda dla nowego klienta jest zwolniona z podatku.

Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

UWAGA! W tej edycji programu poleceń ING bank uniemożliwił polecanie innych osób osobom, które założyły konto z polecenia w czasie trwania bieżącej edycji. Innymi słowy jeżeli skorzystacie z kodu polecenia i użyjecie go we wniosku to otrzymacie 50 zł premii z polecenia ale później nie będziecie mogli polecać innych osób. Dodatkowo polecanie obejmuje tylko Konto z Lwem Mobi przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat!

Jako nowy klient nie możesz polecać konta w ramach tej Promocji.

Jeżeli zatem otwieracie konto właśnie po to aby polecać inne osoby, otwórzcie sobie to konto nie podając we wniosku kodu polecenia. Otrzymacie wtedy do 250 zł premii z promocji opisanej poniżej (bez 50 zł premii z polecenia) ale będziecie mogli polecać po 30 dniach inne osoby i zyskać do 1000 zł za ich polecenia. O polecaniu piszemy w ostatniej części wpisu w sekcji: III Premia. Wybór należy do Was – trzy warianty skorzystania z promocji opisaliśmy pod koniec wpisu.

✅ II Premia: Dodatkowa premia z promocji „Do 250 zł za otwarcie Konta Mobi” (ważne do 29.06.2023)

Jak już na wstępie napisaliśmy otworzenie konta z polecenia z premią 50 zł można połączyć z obecnie trwającą promocją, w której do zdobycia jest dodatkowe nawet 250 zł premii na start. Warto jednak zauważyć, że promocja ma inny okres karencji bycia nowym klientem oraz inny termin zakończenia – zgodnie z regulaminem Konta Mobi promocja potrwa do 29 czerwca 2023 roku (liczy się data złożenia wniosku) a skorzystać z niej mogą osoby, które:

Od 1 stycznia 2022 do 30 marca 2023 – nie możesz mieć (ani być współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta w naszym banku. Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem.

Jeżeli jesteście zainteresowani tą promocją i spełniacie podstawowy, powyższy warunek nowego klienta to pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku o Konto z Lwem Mobi przy czym do każdego z tych kont należy zamówić kartę płatniczą oraz otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe. W promocji tej nie bierze udziału konto Active! Wniosek należy wypełnić na wskazanej stronie promocji najpóźniej do dnia 29 czerwca 2023 roku (nie są brane pod uwagę wnioski wypełniane bezpośrednio w posiadanej już bankowości internetowej Moje ING czy też po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej). Podczas składania wniosku wymagane jest dołączenie skanu/zdjęcia dowodu osobistego – warto zatem wcześniej przygotować sobie takie dokumenty. Należy również wyrazić wyrazić zgodę na przekazywanie przez ING w sposób elektroniczny, informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych. W przypadku gdy chcecie skumulować promocje i otrzymać dodatkowe 50 zł za polecenie (godząc się na ograniczenia w dalszych poleceniach) należy we wniosku podać kod promocyjny oraz dane osoby polecającej (tutaj możecie pobrać kod polecenia).

120 zł na start za założenie konta

Aby otrzymać premię w wysokości 120 zł od banku należy: do 31 sierpnia 2023 roku wykonać min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK (np.: 6 BLIKiem i 4 kartą lub w innej dowolnej konfiguracji).

Do transakcji tych nie zalicza się transakcji wycofanych lub anulowanych oraz wypłat gotówki. Pamiętajmy również, iż do dnia, w którym zostanie wypłacona premia musimy być posiadaczami otworzonego w promocji konta osobistego i oszczędnościowego oraz karty – w przeciwnym przypadku premia nie zostanie nam wypłacona. 

130 zł za transakcje BLIKiem i wpływy z wynagrodzenia

W przypadku spełnienia warunków dla I premii możemy zdobyć dodatkowe 130 zł. Wystarczy, że wśród transakcji, które wykonaliśmy w wyżej wymienionym terminie dla I premii znajdą się min. 3 transakcje zrealizowane z użyciem kodu BLIK za zakupy w internecie!

Oprócz w/w transakcji BLIKiem dodatkowo należy spełnić jeszcze poniższe warunki:

 • do 31 sierpnia 2023 roku założyć Smart Saver, który będzie powiązany z kontem osobistym otworzonym w niniejszej promocji,
 • do 31 sierpnia 2023 roku na założonym w promocji Smart Saverze odłóż minimum 30 zł.

Wypłata nagród – kiedy i jak?

Bank wypłaci nagrodę 120 zł lub 250 zł (w zależności jakie warunki promocji będą spełnione) najpóźniej do 15 września 2023 roku. Nagrody są wypłacane na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Jeśli posiadamy więcej niż jedno konto oszczędnościowe, wypłata nastąpi na to otwarte najwcześniej. Powyższe terminy wypłat obowiązują dla wszystkich trzech premii. Pamiętajcie jednak, że do czasu wypłaty nagród konieczne jest posiadanie zarówno konta oszczędnościowego, konta osobistego oraz karty wydanej do niego!

Szczegóły promocji z premią 250 zł za konto opisaliśmy w tym wpisie: 250 zł premii pieniężnej za założenie Konta z Lwem Mobi w ING Bank Śląski (edycja kwiecień – czerwiec 2023) + 7% na koncie oszcz.

Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

✅ III Premia: 100 zł za polecenie konta nowemu klientowi ING (max. 1000 zł)

W przypadku gdy jesteście już klientami banku (ale nie poprzez założenie konta z kodem polecenia z tej edycji promocji) możecie zdobywać dodatkowe premie z tytułu polecenia nowych klientów. Za każdą osobę poleconą, która spełni warunki promocji opisane w pierwszej części wpisu otrzymacie 100 zł nagrody. Mimo, iż polecać konta można do woli to nagrodę otrzymacie tylko za pierwsze 10 takich skutecznie poleconych osób czyli maksymalnie możecie zarobić 1000 zł.

Niestety nie każdy może być osobą Polecającą. Kto zatem może polecać konta ING innym osobom? Osoba spełniająca łącznie poniższe warunki, czyli należy:

 • być obecnym klientem banku ING, który od co najmniej 30 dni przed przystąpieniem do promocji jest posiadaczem jednego z kont osobistych dostępnych w ING,
 • do 7 listopada 2023 roku przystąpić do promocji po zalogowaniu się do konta poprzez menu Oferta ING => Promocje => Poleć konto znajomemu (jak na grafice obok) oraz pobrać Kod promocji i przekazać go znajomym – kod można przekazać dowolnej liczbie osób ale tylko za pierwsze 10 osób, które spełnią warunki promocji wypłacana jest premia,
 • po przystąpieniu do promocji, w terminie max. do 15 listopada 2023 roku dokonać transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu karty wydanej do konta i/lub kodu BLIK.

Nagrody bank będzie wypłacał od listopada 2023 roku do lutego 2024 roku – do 28 dnia miesiąca następującego po spełnieniu warunków. Zgodnie z regulaminem od każdej takiej nagrody bank odprowadzi zryczałtowany podatek do właściwego Urzędu Skarbowego i nie będzie trzeba tego rozliczać w PIT rocznym.

✅ Warianty połączenia promocji przez Nowych Klientów w wieku 18-26 lat!

Z uwagi na zmiany i ograniczenia wprowadzone do regulaminu programu poleceń mamy dwa warianty skorzystania z promocji przez nowych klientów zakładających konto w ING:

Warunek Wariant I
+ do 250 zł za założenie konta
+ do 1000 zł za polecenia
Wariant II
+ 50 zł za skorzystanie z polecenia
+ do 250 zł za założenie konta
Wariant III
+ 50 zł za skorzystanie z polecenia
Wymagany okres karencji od 1 stycznia 2022 roku od 1 stycznia 2022 roku ostatnie 12 miesięcy
Premia 50 zł za skorzystanie z polecenia innej osoby NIE TAK TAK
Premia do 250 zł za płatności i wpływ wynagrodzenia TAK TAK NIE
Premia za skuteczne polecenia innych osób (max. do 1000 zł za 10 osób) TAK (po 30 dniach) NIE TAK (po 30 dniach)

Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

Czy to się opłaca? Zdecydowanie, ponieważ premia 250/300 zł za konto to nie wszystko!

W zasadzie co edycja to pojawiają się głosy, że ING słabo wynagradza nowych klientów na tle innych banków. Oczywiście, że 250 zł premii może się wydawać marna ale tu już w samej kumulacji mamy 300 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że polityka ING Banku Śląskiego od lat się nie zmienia i nic więcej za konto nie oferuje (sam program poleceń był martwy przez 3 lata). Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że to jeden z niewielu banków, który sowicie wynagradza swoich klientów później czyli już po założeniu konta. Bank ten bowiem regularnie wypuszcza takie oferty jak:

Biorąc pod uwagę powyższe można przyjąć, że na przestrzeni około 6-12 miesięcy premię 250/300 zł na start można bez problemu powiększyć o kolejne min. 200-400 zł a wtedy obraz sytuacji wygląda już zupełnie inaczej ;-) Decyzja należy do Was!

Opłaty za konto i kartę w ING Bank Śląski

Konto z Lwem Mobi przeznaczone jest dla osób w wieku od 18 do 26 lat. Jest ono bezwarunkowo darmowe zarówno w zakresie prowadzenia konta jak i karty. Poza tym bank oferuje:

 • 0 zł za przelewy przez internet i telefon,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash,
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów innych banków/sieci,
 • 0 zł za usługę Cashback.

Szczegóły pozostałych opłat przedstawia TOiP.

Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

Nie masz kodu promocyjnego aby skorzystać z tej promocji ING?

Żaden problem! Jesteśmy w stanie Ci pomóc podając sprawdzony i wiarygodny kod promocyjny, który jest niezbędny do otwarcia promocyjnego konta i zgarnięcia 50 zł dodatkowej premii. Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się tutaj lub ten poniżej (pamiętaj o tym, że czasami odpowiadamy z opóźnieniem ale max do 12h):

  Proszę o przekazanie kodu promocyjnego do ING Bank Śląski aby skorzystać z promocji 50 zł za założenie konta.

  Imię lub nick (wymagane)

  Twój adres email (wymagane)

  Programy poleceń w innych bankach – korzystaj ze wszystkich i polecaj znajomych!

  Tzw. program poleceń kont czy kart kredytowych dostępny jest również w wielu innych bankach. Najczęściej taki program poleceń daje zarobić obu stronom polecenia (czyli osobie Polecającej – obecny klient – jak i osobie Polecanej – nowy klient). Takie programy poleceń znajdziemy m.in. w: Santander Bank Polska, Millennium Bank, VeloBank, PKO BP, Nest Bank, mBank, ING Bank Śląski czy też w Banku Pekao. Na chwilę obecną na poleceniach możemy zyskać w:

  Szeroko o programach poleceń we wszystkich bankach możecie poczytać w dedykowanym wpisie na naszym blogu. Znajduje się tam również tabela porównawcza tychże programów oraz zbiór wszystkich kluczowych informacji o programach poleceń (daty danej edycji, nagrody dla Polecającego i Polecanego, limity dla nagród, warunki promocji itp.). Zachęcamy zatem do lektury wpisu: Bankowe programy poleceń czyli gwarantowana nagroda dla obu stron – kompendium wiedzy!
  [ssba_hide]

  Harmonogram promocji „Poleć konto znajomemu”:

  Data Warunek / zdarzenie
  dla Nowego Klienta
  Warunek / zdarzenie
  dla osoby Polecającej
  do 7 listopada 2023 złóż wniosek o Konto z Lwem Mobi podając w nim kod promocyjny (pobierz kod) przystąp do promocji w Moje ING, pobierz kod promocyjny i dokonaj płatności kartą na łączna kwotę min. 300 zł
  do 31 stycznia 2024 w dwóch dowolnych miesiącach wykonaj transakcje kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł w każdym z tych miesięcy n/d
  do 28 dnia miesiąca, następującego po spełnieniu warunków (od listopada 2023 do lutego 2024) zostanie wypłacona nagroda 50 zł zostanie wypłacona nagroda 100 zł za każdą osobę poleconą nie więcej jak 1000 zł łącznie

  Harmonogram promocji „Do 250 zł za otwarcie Konta Mobi”:

  Data Warunek / zdarzenie
  do 29 czerwca 2023 złóż wniosek o konto a następnie zawrzyj umowę o Konto z Lwem (Mobi), kartę, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz dostęp do bankowości Moje ING
  do 31 sierpnia 2023 (warunki dla konta Mobi) I premia: dokonaj min. 10 płatności kartą lub BLIK,
  II premia: wykonaj min. 3 transakcje BLIK w internecie oraz załóż Smart Saver i utrzymaj go z saldem min. 30 zł
  do 15 września 2023 zostaną wypłacone nagrody z premii I-II dla konta Mobi

  Załóż Konto Mobi i zyskaj do 1250 zł za otwarcie oraz polecanie konta w ING!

  Lokalna kopia dokumentów:  , , , , , , , , , , , , , ,
  Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

  Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
  Newsletter ZarabiajnaBankach.pl  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *  OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
  Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.