ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

100 zł premii za założenie rachunku IKE lub IKZE w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta osobistego

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Nowa promocja inwestycyjna od ING… do wzięcia 100 zł premii w gotówce!

Pamiętacie jeszcze świetne promocje banku ING z premią za regularne inwestowanie? Bank powraca z tego typu promocją i obecnie wynagradza klientów premią 100 zł za założenie konta IKE lub IKZE oraz inwestowanie w jego ramach. Oferta dostępna jest zarówno dla obecnych jak i nowych klientów ING. Dodatkowo nowi klienci banku mogą zgarnąć do 160 zł za założenie konta.

100 zł za „regularne” inwestowanie poprzez IKE lub IKZE

Promocja dotycząca regularnego inwestowania w ING gości na naszym blogu regularnie. Jak dotąd cieszyła się sporą popularnością mimo, iż wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału (znikomym ale zawsze można stracić kilka złotówek z tym, że premia 100 zł powinna to zrekompensować z nawiązką).

Od jakiegoś czasu już dostępna jest kolejna odsłona tego typu promocji w ING (tym razem pod hasłem „Zainwestuj w swoją przyszłość”) przy czym obecnie premiowane jest tylko założenie i inwestowanie poprzez konta IKE lub IKZE a nie tak jak poprzednio również bezpośrednio w fundusze inwestycyjne.

Dla wyjaśnienia IKE to Indywidualne Konto Emerytalne a IKZE to Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Każda pełnoletnia osoba może posiadać tylko jeden rachunek IKE oraz tylko jeden rachunek IKZE. Nie ma możliwości posiadania kilku IKE / IKZE w kilku instytucjach finansowych.

Dodatkowo w przypadku gdy nie posiadamy jeszcze konta w ING premię można zwiększyć z uwagi na aktualną i jak dotąd najlepszą w historii promocję z premią 160 zł za założenie konta.

Zobacz promocję konta osobistego ING z premią 160 zł!

Z opisywanej promocji inwestycyjnej mogą skorzystać tylko i wyłącznie klienci banku ING posiadający dostęp do systemu Moje ING – jest to zatem doskonały bodziec do ew. założenia konta osobistego i skorzystania z obu a nawet z kilku promocji jednego banku na raz. Do promocji można przystąpić do 30 kwietnia 2021 roku z poziomu bankowości internetowej Moje ING w zakładce Oferta ING -> Promocje. Powinniście mieć taką grafikę jak ta załączona z prawej strony.

Zgodnie z regulaminem oferta jest przeznaczona dla osób, które:

 • na poprzedzający dzień roboczy rozpoczęcia promocji (czyli na dzień 22 marca 2021) oraz w momencie zapisu do promocji nie będą posiadali rachunku IKE / IKZE (dotyczy to jakiejkolwiek instytucji finansowej). Od razu wyjaśnimy, że jeżeli posiadacie np. tylko IKE to możecie w promocji założyć IKZE (i na odwrót). Posiadanie zarówno IKE jak i IKZE całkowicie eliminuje Was z promocji),
 • wypełnią i przejdą pozytywnie przez tzw. ankietę inwestycyjną, która ma za zadanie zweryfikować wiedzę klienta na temat inwestowania i ryzyk z tym związanych (o ankiecie piszemy w dalszej części wpisu),
 • podpisać z bankiem Umowę pośrednictwa – dotyczy tych klientów, którzy nie mają jeszcze podpisanej Umowy pośrednictwa,
 • złożą zlecenie nabycia funduszy inwestycyjnych w ramach IKE lub IKZE, dokonają pierwszej wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa za min. 500 zł oraz założą Dyspozycję Regularnego Inwestowania na kwotę min. 300 zł (jak złożyć zlecenie zakupu oraz uruchomić DRI dowiecie się również pod koniec wpisu). W przypadku wybrania IKZE Oszczędnościowego powyższe warunki spełniamy poprzez wpłaty zleceniem stałym na IKZE Oszczędnościowe,
 • w okresie do 31 grudnia 2021 roku co najmniej sześć razy nabędą jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania (każda na kwotę min. 300 zł),
 • na dzień wypłaty premii posiadać nabyte jednostki w ramach IKE lub IKZE w kwocie min. 2000 zł,
 • na dzień wypłaty premii być posiadaczem Otwartego Konta Oszczędnościowego.

O ile ryzyko straty na funduszach bezpiecznych jest znikome o tyle należy się z tym liczyć (zwłaszcza w obecnej sytuacji gdzie giełda mocno reaguje na wydarzenia ze świata i gospodarki). Warto w kalkulacjach uwzględniać jednak premię jaką na koniec promocji otrzymamy. Wypłata premii za spełnienie warunków promocji nastąpi najpóźniej do dnia do 14 stycznia 2022 roku w postaci przelewu na rachunek oszczędnościowy OKO. Kwestie podatkowe załatwia za nas bank zatem premia 100 zł na czysto trafia do kieszeni uczestnika.

O tym jak wygląda w praktyce cała ścieżka nabywania takich funduszy możecie przeczytać w cennych komentarzach pozostawionych pod wcześniejszymi edycjami tej promocji. Warto zapoznać się z tą lekturą przed przystąpieniem do promocji. Dokładny opis procesu nabywania jednostek oraz wypełnienia ankiety znajdziecie również na końcu tego wpisu.

Więcej informacji o IKE/IKZE i inwestowaniu w ING znajdziecie na stronie banku przeznaczonej tej tematyce.

160 zł premii za założenie konta osobistego w ING

Ruszyła wiosenna promocja konta osobistego w ING Bank Śląski. Warunki bez zmian czyli za założenie Konta z Lwem uzyskamy do 160 zł w gotówce. Do wyboru mamy Konto Direct, Komfort lub Mobi dla młodych do 26 lat. Nagroda jest przyznawana za płatności kartą i/lub BLIKiem, wpływy na konto oraz założenie celu oszczędnościowego – czyli standard w ING.

Szczegółowy opis tej promocji znajdziecie tutaj: 160 zł w gotówce za założenie Konta Direct, Komfort lub Mobi w ING Bank Śląski (edycja kwiecień-czerwiec 2021)

Dodatkowe promocje od ING… to dodatkowe korzyści!

…premia na start za założenie konta to nie wszystko co oferuje ING Bank Śląski. To jeden z niewielu banków, który regularnie premiuje swoich obecnych klientów oferując im dodatkowe promocje. Należy wziąć pod uwagę fakt, że polityka tego banku od lat się nie zmienia i nic więcej za konto nie oferuje. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że to jeden z niewielu banków, który sowicie wynagradza swoich klientów później czyli już po założeniu konta. Bank ten bowiem regularnie wypuszcza takie oferty jak:

Biorąc pod uwagę powyższe można przyjąć, że na przestrzeni około pół roku premię 160 zł na start można bez problemu powiększyć o kolejne min. 300-400 zł a wtedy obraz sytuacji wygląda już zupełnie inaczej ;-) Decyzja należy do Was!

Ankieta inwestycyjna, proces zakupu funduszu i ustawienie DRI…

UWAGA! Poniższy przykład obrazuje sytuację zakupu funduszy poza IKE/IKZE. Zakładamy, że podobnie wygląda to w ramach IKE/IKZE ale niestety nie możemy tego procesu przejść i zrobić screenów ponieważ posiadamy już IKE/IKZE w innym banku.

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliście w ING z funduszy inwestycyjnych w pierwszej kolejności należy podpisać umowę ramową, którą akceptujemy poprzez autoryzację kodem SMS. Następnie wymagane będzie jeszcze podpisanie umowy pośrednictwa, którą autoryzujemy w ten sam sposób. Trzecim krokiem będzie wypełnienie tzw. ankiety inwestycyjnej określającej poziom wiedzy na temat funduszy. Ankieta składa się z kilku pytań jak niżej:

Po wypełnieniu ankiety możemy przystąpić do zakupu jednostek uczestnictwa w funduszach. Z uwagi na najmniejsze ryzyko straty jak już wyżej wspominaliśmy sugerujemy wybranie tzw. Konta Funduszowego ING Pakiet Ostrożny poprzez kliknięcie Wybierz z prawej strony:

Następnie określamy kwotę zakupu (obecnie promocja wymaga zakupu za kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz konto, z którego opłacimy jednostki uczestnictwa:

W kolejnym kroku możemy uruchomić DRI czyli Dyspozycję Regularnego Inwestowania ustalając miesięczną kwotę za jaką będą nabywane jednostki (obecnie promocja wymaga DRI na kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz dzień zakupu:

Na koniec otrzymamy potwierdzenie nabycia jednostek oraz uruchomienia DRI:

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl2 komentarzy dla wpisu: “100 zł premii za założenie rachunku IKE lub IKZE w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta osobistego

 • Daniel pisze:

  Mam pytanie, czy te środki z IKE/IKZE można swobodnie wypłacać bez strat kapitału ? Czy tylko wymagane jest 500 zł wpłaty na start, później 6 razy wpłaty w ramach DRI i 2000 złotych na na IKE/IKZE w dniu wypłaty premii ?

  • ZnB pisze:

   Wszystko zależy od tego jak ulokujesz te środki. Jeżeli w instrumenty giełdowe typu fundusze czy akcji to nikt nie da Ci gwarancji utrzymania kapitału. IKZE Oszczędnościowy zapewne ochroni kapitał. Nie mamy takich kont w ING zatem nie wiemy dokładnie jakie możliwości inwestycji daje ten bank. Korzystamy obecnie z mBanku jeżeli chodzi o IKE/IKZE a tam możesz dowolnie określić formę inwestycji wg własnej woli. O tym jaka jest ogólna zasada działania tych rachunków możesz poczytać na stronie banku, do której odesłaliśmy w treści lub przeszukując internet pod tym kątem. My skupiamy się na samej promocji ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.