ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

[FAQ] Promocje Citibank – gadżety lub vouchery o wartości od 500 zł do aż 1200 zł. Porównanie ofert i odpowiedzi na najważniejsze pytania!

Kilka promocji karty kredytowej Citibank w jednym miejscu – którą wybrać?

Od 2016 roku Citibank regularnie króluje w temacie promocji bankowych. W szczycie było dostępnych nawet 9 promocji i to w jednym czasie! Nie inaczej jest w bieżącym roku – na dzień dzisiejszy mamy bowiem do wyboru kilka różnych ciekawych promocji z nagrodami o wartości od 300 do nawet 1200 zł. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu i odpowiedzieliśmy na najważniejsze oraz nurtujące Was pytania. Wybierzcie promocję i nagrodę sami :)

Smartfon, voucher a może jeszcze coś innego – oto jest pytanie :)

Oferty Citibanku to taki promocyjny zawrót głowy :) Bo przecież doskonale wiemy, że czasami zbyt duży wybór jest bardziej problematyczny aniżeli go nie ma. Citibank regularnie funduje całkiem niezłe nagrody w promocjach ale od 2016 roku zafundował nam całą gamę nagród w wielu odmianach promocji: darmowy smartfon LG K4 lub K8 LTE lub Xiaomi Redmi 6A, vouchery o wartości 300/400/500 zł do sklepów morele.net, empik.com, nexterio.pl a w późniejszym terminie dołączyły jeszcze vouchery do Allegro, Biedronki, OleOle!, czy też perfumerii Douglas.

Najbardziej pamiętny i obfity w nagrody okres promocji Citibanku to okolice 2015 roku. To wtedy bank oferował tablety Samsung i Lenovo, czytniki Amazon Kindle, rejestratory jazdy Mio, laptop czy też nawet telewizor 32″ :) Niemniej jednak największym hitem była promocja z nagrodą w postaci tabletu Apple iPad mini 2 o wartości grubo ponad 1000 zł.

W 2019 roku historia się powtarza i w ofercie banku pojawiły się kolejne świetne promocje z nagrodami takimi jak: smartfon OPPO AX7 o wartości 799 zł, telefon Xiaomi Redmi Note 9, voucher 400 zł do Allegro, Biedronki i Leroy Merlin, telefon LG K30 Dual SIM czy też 2 lata darmowego dostępu do serwisu muzycznego TIDAL!

W 2020 roku do zgarnięcia były słuchawki OPPO, bony do Allegro, Biedronki czy Lidla oraz nawet 720 zł zwrotu za tankowanie paliwa na stajach BP.

Z kolei 2021 roku to głównie promocja z bonem 400 zł do Allegro. Oczywiście pojawiły sie też nagrody rzeczowe takie jak Xiaomi Redmi 9 czy też Note 9 a w ostatnim czasie telefon VIVO Y11s.

Kolejne lata czyli 2022 oraz 2023 rok przyniósł ponowne ożywienie i znaczny wzrost wartości nagród w promocjach. Kilka razy była już możliwość i nadal jest możliwość zgarnięcia aż 1000 zł za kartę kredytową oraz do 600 zł za konto osobiste co łącznie daje aż 1600 zł bonusu w jednym banku. Szok… :)

Na koniec warto wspomnieć również o promocji konta osobistego z premią od 150 zł do aż 600 zł lub promocji z kontem oszczędnościowym na 9,5% przez pół roku, którą można połączyć z promocją kart kredytowych. Tak czy siak cieszmy się z tego, że wybór jest tak ogromny i że każdy znajdzie coś dopasowanego dla siebie :)

Porównanie wszystkich aktualnych promocji Citibanku:

Uwaga! W tabeli znajduje się wiele kolumn i w zależności od rozdzielczości ekranu mogą nie wyświetlać się wszystkie kolumny. Można przewijać tabelkę w prawo i w lewo!

Promocja900 zł w bonach do Allegro600 zł w gotówce w ramach moneyback320 zł premii do darmowego CitiKonta + 7,1% na koncie720 zł zwrotu za tankowanie na stacji BP
Ważna do:22 kwietnia 2024 r.
(tylko 1000 wniosków)
13 sierpnia 2024 r.9 maja 2024 r.29 lutego 2024 r.
Wartość nagrody:900 zł600 zł320 zł + 7,1%do 720 zł
Karencja dla byłych klientów:brak karty kredytowej po 1 kwietnia 2023 r.brak karty kredytowej po 1 kwietnia 2023 r.brak konta po 31 grudnia 2021 r.brak karty kredytowej po 1 stycznia 2020 r.
Warunki promocji:przez 7 miesięcy płacić kartą min. 100 zł / mscprzez 6 miesięcy płacić kartą - za każdą płatność zwrot 5 zł max. 100 zł mscpłatności na min. 100 zł i wpływy na min. 2000 złpłatności kartą na kwotę min. 500 zł (w tym tankowanie na BP na kwotę min. 250 zł
Przyznanie nagrody:do 30 dni po otrzymaniu informacji w Citibank Online o przyznaniu nagrodydo 30 dni po otrzymaniu informacji w Citibank Online o przyznaniu nagrodyco miesiąc w formie przelewu na kontoco miesiąc po spełnieniu warunków
Link do wniosku:złóż wniosekzłóż wniosekzłóż wniosekzłóż wniosek
Opis promocji:szczegóły promocjiszczegóły promocjiszczegóły promocjiszczegóły promocji
Informacje aktualne na dzień 7 kwiecień 2024 r.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące promocji i karty kredytowej Citibanku:

Jakie warunki muszę spełniać aby otrzymać kartę kredytową?

Minimalne i podstawowe wymagania banku w celu otrzymania karty kredytowej to:

 • wiek – min. 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
 • w przypadku firm – wiek min. 18 lat, działalność gospodarcza prowadzona min. 2 lata.

Bank bardzo chętnie przyznaje karty kredytowe emerytom i rencistom. Jeżeli sami nie mamy możliwości skorzystania z promocji bo już np. wzięliśmy tablet w innej promocji czy też nie mamy zdolności warto pokusić się o tą nagrodę na kogoś z rodziny :)

Czy promocję kart kredytowych można łączyć?

Nie. To byłoby zbyt cudowne :) Jest jednak bardzo dobra wiadomość i pewna furtka w tym temacie – promocję można połączyć z inna promocją ale nie karty kredytowej a konta osobistego Citi Priority. Na chwilę obecną jest dostępna poniższa promocja konta:

Czy bank przeprowadza weryfikację w BIK?

Tak. W praktyce każdy bank, który udziela kredytu w formie karty kredytowej weryfikuje Twoją wiarygodność w BIK. O samym BIKu i darmowym dostępie do niego można przeczytać w tym artykule.

Czy można podpisać umowę o kartę kredytową zupełnie online?

Od końcówki roku 2016 już tak! Umowę można zawrzeć przez telefon a całą dokumentacje potrzebną do zawarcia umowy wymienić pocztą elektroniczną bez wizyty kuriera. Tym samym czas od pierwszego kontaktu z bankiem do podpisania umowy skracamy do około tygodnia. Oczywiście nadal dostępna jest forma podpisania umowy przez kuriera. Ten proces również przebiega dość sprawnie (max. 2 tygodnie) a wizyta kuriera trwa nie więcej jak 10 min.

W roku 2019 wprowadzono możliwość weryfikacji wniosku zdalnie, na odległość przy pomocy tzw. biometrii czyli porównania zdjęcia twarzy ze zdjęciem znajdującym się w dowodzie osobistym, którego skan będzie trzeba przekazać w trakcie składania wniosku. W przypadku gdy nie mamy możliwości skorzystania z takiej weryfikacji przyspieszającej znacznie realizację wniosku i podpisania umowy lub nie wyrażamy zgodny na „weryfikowanie” naszej twarzy możemy przerwać proces i dokończyć go jedną z metod opisanych wyżej.

W jaki sposób złożyć wniosek o kartę kredytową w promocji?

Wystarczy wypełnić odpowiedni dla danej promocji wniosek o kartę kredytową. Na jego podstawie bank skontaktuje się z nami telefonicznie w celu przeprowadzenia dalszego procesu wnioskowania o kartę kredytową. Przykładowe promocje:

Ile czasu upływa od momentu złożenia wniosku do otrzymania karty kredytowej?

Tutaj trudno odpowiedzieć. Cały proces przyznania karty od momentu wypełnienia wniosku do otrzymania fizycznego karty kredytowej może trwać w najlepszym wypadku od tygodnia do nawet 3 tygodni. Wszystko zależy od tego czy nasza wiarygodność dla banku jest nieskazitelna. Samo dostarczenie karty od momentu podpisania umowy trwa ok. 7-10 dni.

Czy podpisanie umowy u kuriera jest jednoznaczne z przyznaniem karty?

Nie! Po podpisaniu umowy, obie kopie z naszymi podpisami i wymaganymi dokumentami przez bank ponownie trafiają do analityka banku. Może zdarzyć się tak, że analityk rozpatrzy nasz wniosek negatywnie nawet na tym etapie wnioskowania. W takim przypadku w ciągu ok. 2 tygodni przyjdzie informacja listowna o odmowie udzielenia karty kredytowej.

Czy karta kredytowa to kredyt?

I tak, i nie. Bank w ramach karty kredytowej udziela nam pewnego limitu kredytowego. Do momentu gdy nie skorzystamy z niego to nie ma mowy o jakimkolwiek zadłużeniu. Należy jednak pamiętać, że w BIKu taka karta kredytowa jest traktowania podobnie do kredytu i jednocześnie obniża naszą zdolność kredytową do momentu wypowiedzenia umowy.

Czy płatności internetowe są zaliczane na poczet spełnienia warunków?

Tak, każda płatność kartą w internecie jest zaliczania do promocji. Wyjątkiem są jakieś „szczególne” transakcje polegające na zasilaniu elektronicznych portfeli czy zakłady bukmacherskie, które wyklucza regulamin kart kredytowych. Warto zwracać uwagę na wykluczenia w danej promocji (czytać regulamin!)

Czy zwrócenie zakupów dokonanych kartą może wykluczyć nas z promocji.

I tak, i nie. Należy pamiętać, iż transakcja dokonana kartę kredytową ze zwróconymi produktami nie będzie zaliczona do transakcji spełniającej warunki promocji. Wyjątkiem może tu być zwrot w formie gotówki chociaż my dla ostrożności sugerujemy zliczanie tylko takich transakcji za zakupy, które nie zostały zwrócone.

Czy obrót kartą dodatkową wydaną do karty głównej również jest zaliczany do promocji?

Tak. Obrót z obu kart (głównej i dodatkowej) jest sumowany i wliczany do wymaganego obrotu przez daną promocję. Zostało to potwierdzone z bankiem:

W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji uprzejmie informuję, że obrót przy wspomnianych ofertach jest zliczany zarówno z karty głównej jak i z kart dodatkowych wydanych do tej karty.

Należy jednak mieć na uwadze, że naklejka zbliżeniowa (nie mylić z kartą z funkcją płatności zbliżeniowych) nie jest traktowana jako karta dodatkowa i transakcje wykonane przy pomocy naklejki nie wliczają się do wymaganego obrotu (chyba, że regulamin danej promocji wyraźnie o tym mówi – np. w promocji z LG K8 można płacić naklejką):

Uprzejmie informuję, że naklejka zbliżeniowa jest dodatkowym nośnikiem płatniczym powiązanym z rachunkiem karty głównej. Nie jest on jednak traktowany, jako karta dodatkowa.

Przed rozpoczęciem płatności należy zatem dokładnie przeczytać regulamin danej oferty.

Którą kartę kredytową Citibanku wybrać?

Jedynym sensownym wyborem na dzień dzisiejszy jest karta Simplicity, która jest wydawana całkowicie za darmo i często nie ma żadnych kosztów jej prowadzenia (w zależności od promocji). Niestety nie zawsze warunki promocji pozwalają skorzystać z karty Simplicity – zdarza się to jednak coraz rzadziej.

Czy od przyznanych nagród należy odprowadzić podatek?

Nie. Kwestiami podatkowymi w tym przypadku zajmuje się całkowicie bank, który odprowadza zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego. Nie otrzymujemy żadnych pitów i nie martwimy się o ew. odprowadzenie podatku od nagrody.

W jaki sposób wyłączyć płatną usługę Citiphone?

Usługa Citiphone na dzień dzisiejszy kosztuje 6 zł miesięcznie. W przypadku karty Simplicity domyślnie usługa ta powinna być wyłączona. Można jednak profilaktycznie zgłosić dodatkowo chęć rezygnacji z niej. Dokonujemy tego poprzez wysłanie wewnętrznej wiadomości do banku po zalogowaniu się do Citibank Online. W odpowiedzi na taką wiadomość powinniśmy otrzymać potwierdzenie wyłączenia usługi lub, że usługa jest już nieaktywna.

Jakie są koszta utrzymania karty kredytowej Citibank?

Koszty wydana czy też utrzymania są określone w TOiP. Najczęściej dana promocja, z której skorzystamy umożliwia uniknięcie opłat przez pewien okres czasu lub po spłenieniu odpowiednich warunków.

Jak uniknąć płacenia odsetek od kwoty wydanej kartą kredytową?

Aby nie dać zarobić bankowi na naszych operacjach kartą należy spłacać zadłużenie w wyznaczonym przez bank na wyciągu terminie bezodsetkowym. Najlepiej spłacić całe zadłużenie od razu po wykonaniu transakcji potrzebnych do spełnienia warunków promocji. Unikniemy w ten sposób ew. problemu pamięci ;-)

Jak spłacić zadłużenie na karcie kredytowej?

To bardzo proste. Wystarczy wykonać zwykły tradycyjny przelew na rachunek karty kredytowej z innego konto bankowego. Numer rachunku bankowego przypisanego do karty znaleźć można po zalogowaniu się do bankowości internetowej Citibank Online w szczegółach karty kredytowej (26-cyfrowy numer rachunku znajduje się pod numerem karty).

Czy mogę zrezygnować z karty po odebraniu nagrody?

Tak, o ile warunki promocji nie stanowią inaczej czyli nie wymagają pozostawienia karty przez jakiś czas. W przeciwnym wypadku może zostać naliczona kara umowna w np. wysokości 200 zł jak to było w przypadku promocji z vouchererm do sklepu morele.net.

Mimo, iż umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy to w każdym momencie jej trwania można ją wypowiedzieć z 30 dniowym okresem wypowiedzenia. Można ją również wypowiedzieć natychmiastowo w przypadku gdy bank wprowadza zmiany w Regulaminie kart kredytowych lub w tabeli opłat. Wtedy nawet kara umowna i zobowiązania do utrzymania karty przez okres wymagany w regulaminie promocji przestaje obowiązywać. Warto jednak w takim przypadku i przed takim ruchem napisać do Citibanku prośbę o potwierdzenie, że rezygnacja nie spowoduje naliczenia kary (taka sytuacja miała miejsce w listopadzie 2016 – zmieniono regulamin kart kredytowych i bezkarnie można było zerwać każdą umowę!).

Jak wypowiedzieć umowę o kartę kredytową w Citibank?

To proste a cała operacja sprowadza się do wysłania wiadomości w serwisie transakcyjnym Citibank Online, iż zgodnie z regulaminem Kart Kredytowych § 20 p. 1d chcemy rozwiązać podpisaną umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia (w menu na samym górze wybieramy Zapytaj/Złóż zlecenie -> Karty kredytowe -> Zamknięcie karty). W ramach zapytania dostaniemy w przeciągu kilku dni zwrotną wiadomość o przyjęciu wypowiedzenia. Aktualizacja: w nowym serwisie transakcyjnym wysyłamy zwykłą wiadomość o wypowiedzenia umowy po zalogowaniu się do serwisu.

P.S.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania bądź propozycje pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zamieścić dajcie nam znać w komentarzach! :)

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl137 komentarzy dla wpisu: “[FAQ] Promocje Citibank – gadżety lub vouchery o wartości od 500 zł do aż 1200 zł. Porównanie ofert i odpowiedzi na najważniejsze pytania!

 • Tomek pisze:

  Dobra już mam, myślałem że chodzi o wyciąg transakcji z konta, który również pobiera się w formie pdf, a faktycznie starczy wejść w historie i przy przelewie jest opcja potwierdzenie przelewu, również z opcją zapisu do pdf :) Nigdy tego nie robiłem, stąd ta gafa ;) Dzięki wielkie za pomoc :)

 • Paweł pisze:

  Informacyjnie. Skorzystałem z promocji 400zł na zakupy allegro, z karencją 12 miesiecy min. 1 transakcja w miesiącu aby uniknąć kary 200zł. W związku ze zmianą tabeli opłat i prowizji od 1 czerwca (lub 1 sierpnia – to kolejne zmiany) rezygnacja z tego powodu (sprzeciw do zmiany tabeli opłat i prowizji) powoduje anulowanie wcześniejszych postanowień regulaminu promocji – czyli rezygnujemy z karty bez kosztów. Złożyłem zapytanie w banku w w/w sprawie, już miałem rezygnować, a tu nagle telefon od miłej Pani, która w zamian za to, że nie zrezygnuję z karty zaproponowała CASH BACK, polegający na zwrocie na konto karty 10% transakcji dokonanych do 31 sierpnia 2017 roku, z zastrzeżeniem, iż maksymalny zwrot wynieść może 200zł (czyli aby uzyskać 200zł należy wydać kartą do 31 sierpnia 2000zł). Wspomniane 200zł ma wpłynąć na konto karty maksymalnie we wrześniu. Oczywiście przystałem na w/w propozycję i polecam pozostałym.

  • Paweł pisze:

   Wklejam odpowiedź z banku.
   Zapytanie:
   „Otrzymałem ostatnio od Państwa e-maila dotyczącego ” Zmiana Regulaminu Kart Kredytowych i Tabeli Opłat i Prowizji od 1 sierpnia 2017r” W związku z w/w zmianami zamierzam zgłosić sprzeciw i zrezygnować z karty kredytowej w Państwa banku. I tu pojawia się pytanie. Otwierając u Państwa Kartę kredytową skorzystałem z promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher Allegro o wartości 400 pln”. Część IV punkt 1 c) regulaminu w/w promocji zobowiązuje mnie do dokonywania przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy o kartę min. 1 transakcji miesięcznie przy użyciu karty, w przeciwnym wypadku naliczą Państwo karę umowną w wysokości 200 zł. Proszę o odpowiedź czy w przypadku zgłoszenia sprzeciwu i rezygnacji z karty kredytowej w związku ze zmianami tabeli opłat i prowizji kart kredytowych od 1 sierpnia 2017 kara 200 zł będzie przez Państwa również naliczona ? Byłoby to działanie nie fair. Proszę o odpowiedź.”
   Odpowiedź:
   „Szanowny Panie W odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie informuję, że zwrot 10% od wykonanych transakcji (max 200 pln) wykonanych do dnia 31 sierpnia 2017 roku nastąpi do dnia 15 września 2017 roku. Z poważaniem, XXXXXXXXXXXX Starszy Specjalista ds. Usług Transakcyjnych Biuro Obsługi Wyspecjalizowanych Produktów Detalicznych Citi Handlowy”

 • Paweł pisze:

  Potwierdzenie braku poniesienia kosztów w przypadku sprzeciwu otrzymałem drogą telefoniczną. Poprosiłem o potwierdzenie na piśmie oferty promocji w przypadku gdy zostawię kartę, stąd w/w odpowiedź (Moderator, można połączyć te posty)
  Pozdrawiam

 • Bartek pisze:

  Na głównej stronie Citi jest 11. promocja – 400 zł w gotówce za kartę – grafika z rowerem

 • Marek S. pisze:

  Złożyłem wniosek o kartę kredytową z promocją 400zł w morele.net jakieś ponad miesiąc temu.
  Dopiero teraz ktoś do mnie zadzwonił i przez telefon wyraziłem zgodę na wyrobienie karty kredytowej. Problem polega na tym że już nie ma tej promocji w morele.net a są inne promocje. Czy mogę skorzystać z innej promocji spełniając wybrane warunki do wybranej nagrody?

  • ZnB pisze:

   Ale to problem banku, że tak późno zadzwonił. Warunkiem promocji było wypełnienie formularza w czasie trwania promocji. Jak rozumiemy powiedzieli Ci, że już nie mają bonów morele.net i zaoferowali Ci inną promocję czy też całkowicie zrezygnowałeś?

  • Marek S. pisze:

   Problem w tym ze nic nie mówiła o promocjach……..

 • Marek S. pisze:

  Nic nie zaoferowali i się zgodziłem na wyrobienie. Dopiero potem pomyślałem, że mogłem od razu się zapytać na jaką promocję się łapię.

  • ZnB pisze:

   Zatem na 90% jesteś w promocji morele.net. Zadzwoń pod numer z którego dzwonili się upewnisz.

  • Marek S. pisze:

   Właśnie to zrobię jeszcze dzisiaj i dam wam znać :)

 • D. pisze:

  „Należy jednak pamiętać o kolejności korzystania z promocji w przypadku chęci ich połączenia. W takim przypadku zaczynamy od podpisania umowy o konto a dopiero później wnioskujemy o kartę kredytową. W drugą stronę promocje się nie połączą!”

  Czy to na pewno odpowiednia kolejność?

  • ZnB pisze:

   Obecnie nie ma to już znaczenia. Zmieniły się warunki promocji z kontem i nie ma już znaczenia kolejność.

 • M. pisze:

  Czy jeśli wybiorę promocję Głośnik JBL FLIP 3 i 400 zł w gotówce do konta Citi Priority – to transakcje kartą na min. 1000 zł (w przypadku promocji z Głośnikiem JBL) pokrywa się z moneyback 5% do konta Citi Priority? Czy muszę w obu kartach wydać po 1000 zł ?

1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.