ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

200 zł premii za inwestowanie w IKE lub 100 zł premii za zakup funduszy w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Nowa edycja promocji inwestycyjnej od ING – ponownie do wzięcia nawet 200 zł premii!

Wraca promocja banku ING z premią do 200 zł za regularne inwestowanie. Tak jak poprzednio tak i w ramach III edycji promocji wysokość premii uzależniona jest od sposobu inwestowania środków – 100 zł premii za inwestycje w fundusze lub 200 zł za inwestycje w ramach konta IKE. Oferta dostępna jest zarówno dla obecnych jak i nowych klientów. Dodatkowo nowi klienci banku mogą zgarnąć do 160 zł za założenie konta.

Do 200 zł za „regularne” inwestowanie w jednostki uczestnictwa funduszy

Promocja dotycząca regularnego inwestowania w ING (tym razem pod hasłem „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł”) gości na naszym blogu regularnie. Jak dotąd cieszyła się sporą popularnością mimo, iż wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału (znikomym ale zawsze można stracić kilka złotówek z tym, że premia 200 zł powinna to zrekompensować z nawiązką). Od wczoraj dostępna jest III odsłona tej promocji, w której nadal mamy możliwość zarobienia do 200 zł premii:

 • 200 zł za inwestowanie na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE)
 • 100 zł jeżeli wybierzesz Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO) ze standardowej oferty

Dodatkowo w przypadku gdy nie posiadamy jeszcze konta w ING premię można zwiększyć z uwagi na aktualną i jak dotąd najlepszą w historii promocję z premią 160 zł za założenie konta.

Zobacz promocję konta osobistego ING z premią 160 zł!

Z opisywanej promocji inwestycyjnej mogą skorzystać tylko i wyłącznie klienci banku ING – jest to zatem doskonały bodziec do ew. założenia konta i skorzystania z obu a nawet z kilku promocji jednego banku na raz. Do promocji można przystąpić do 30 czerwca 2020 z poziomu bankowości internetowej Moje ING w zakładce Oferta ING -> Promocje. Powinniście mieć taką grafikę jak załączona z prawej strony.

Zgodnie z regulaminem oferta jest przeznaczona dla osób, które:

 • na poprzedzający dzień roboczy rozpoczęcia promocji (czyli na dzień 13 maja 2020) oraz w momencie zapisu do promocji nie będą posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z ING umowy pośrednictwa jak i również w ramach IKE,
 • wypełnią i przejdą pozytywnie przez tzw. ankietę inwestycyjną, która ma za zadanie zweryfikować wiedzę klienta na temat inwestowania i ryzyk z tym związanych (o ankiecie piszemy w dalszej części wpisu),
 • złożą zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych (nie może to być zakup jednostek w rejestrach już wcześniej otwartych), dokonają pierwszej wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa za min. 300 zł oraz założą Dyspozycję Regularnego Inwestowania na kwotę min. 300 zł (jak złożyć zlecenie zakupu oraz uruchomić DRI dowiecie się również pod koniec wpisu),
 • w okresie do 31 grudnia 2020 co najmniej trzy razy nabędą jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania (każda na kwotę min. 300 zł),
 • do dnia wypłaty premii być posiadaczem Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Wysokość nagrody jest uzależniona od rodzaju funduszy w jakie będziemy inwestować:

 • do 200 zł premii za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł oraz realizację od 3 do 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) – w tym przypadku wymagane jest również posiadanie lub otworzenie rachunku IKE – nie testowaliśmy tej opcji i nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć dokładnie czym taki proces różni się od opcji poniższej,
 • do 100 zł premii za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł oraz realizację od 3 do 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł na fundusz inwestycyjny (inny niż w ramach IKE).

W odróżnieniu do poprzednich edycji w tej podzielono promocję na dwa etapy (można wziąć udział w 1 lub w drugim etapie lub w obu). Za każdy etap przyznawane jest 100 zł premii w przypadku inwestowanie w ramach IKE lub 50 zł za inwestowanie w fundusze:

 • 1 etap promocji trwa w okresie od 14 maja 2020 r. do 30 września 2020 r. i należy w nim dokonać co najmniej 3 nabyć w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania DRI na łączną kwotę min. 900 zł,
 • 2 etap promocji trwa w okresie od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. i należy w nim dokonać co najmniej 3 nabyć w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania DRI na łączną kwotę min. 900 zł.

W poprzednich edycjach promocji udało nam się wspólnymi siłami ustalić, że zakupione jednostki w ramach DRI można po chwili odkupywać i nie musimy zamrażać pieniędzy z każdej wpłaty DRI na cały okres promocji (tak to wyglądało w przypadku zakupywanych funduszy inwestycyjnych, nie wiemy jak to wygląda w przypadku rachunku IKE – podobno nie ma takiej możliwości!). Warunkiem otrzymania premii jest pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł, realizacja 3/6 kolejnych DRI i utrzymanie na rejestrze jednostek na kwotę min. 300 zł na dzień 30 września 2020 (etap 1) lub na dzień 31 grudnia 2020 roku (etap 2).

O ile ryzyko straty na funduszach bezpiecznych jest znikome o tyle należy się z tym liczyć (zwłaszcza w obecnej sytuacji gdzie giełda mocno reaguje na wydarzenia ze świata i gospodarki). Warto w kalkulacjach uwzględniać jednak premię jaką na koniec promocji otrzymamy. Wypłata premii za spełnienie warunków promocji nastąpi najpóźniej do dnia 15 października 2020 (etap 1) oraz do 15 stycznia 2021 roku (etap 2) w postaci przelewu na rachunek oszczędnościowy. Kwestie podatkowe załatwia za nas bank zatem premia 100/200 zł na czysto trafia do kieszeni uczestnika.

O tym jak wygląda w praktyce cała ścieżka nabywania takich funduszy możecie przeczytać w cennych komentarzach pozostawionych pod wcześniejszymi edycjami tej promocji. Warto zapoznać się z tą lekturą przed przystąpieniem do promocji. Dokładny opis procesu nabywania jednostek oraz wypełnienia ankiety znajdziecie również na końcu tego wpisu.

Więcej informacji o funduszach i inwestowaniu w ING znajdziecie na stronie banku przeznaczonej tej tematyce.

Jaki rodzaj inwestowania wybrać?

Na ten temat można by poświęcić nie jeden wpis dlatego też nie będziemy się tu rozwodzić. Z uwagi, iż 99% z Was jeżeli skorzysta z promocji to tylko po to aby otrzymać premię. W ramach promocji mamy możliwość wybrania 3 sposobów regularnego oszczędzania inwestując w jednostki funduszy

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem będzie skorzystanie z tzw. Konta Funduszowego. Dzięki temu to eksperci banku decydują za nas o wyborze najlepszych funduszy. Do wyboru mam 3 pakiety funduszy, które różnią się poziomem ryzyka (to co nas interesuje) i wysokością potencjalnych zysków (a to troszkę mnie bo nie będziemy w to inwestować dla zysków).

Oczywiście sugerujemy wybieranie pakietu ING Pakiet Ostrożny ponieważ interesuje nas głównie premia 100 zł a nie ponadprzeciętne zyski i zbędne ryzyko, którego chcemy uniknąć :) Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wyboru innego wariantu ale to już jest kwestia indywidualnych decyzji. Więcej informacji na temat Konta Funduszowego możecie zasięgnąć na stronach banku.

Pamiętajcie o tym, że jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych zawsze mogą wiązać z z ryzykiem utraty części kapitału. To głównie dotyczy osób, które miałby ochotę rozpocząć przygodę z tego typu inwestycjami lokując tam większe środki na dłuższy czas aniżeli ów wymagane przez promocję 100 zł dla zdobycia premii.

Co z osobami korzystającymi z poprzedniej promocji?

Uprzedzając ewentualne pytania, które zapewne by się pojawiły w komentarzach prześledziliśmy regulamin pod kątem osób, które korzystały z poprzednich promocji inwestycyjnej. Regulamin w żaden sposób takich osób nie wyklucza i to jest ta lepsza wiadomość. Można jednak znaleźć w nim zapis, że promocja jest przeznaczona dla osób, które:

Podpisać z Bankiem Umowę pośrednictwa – Umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania;

a to by oznaczało, że osoby, które takiej umowy do chwili obecnej nie wypowiedziały mogą mieć zamkniętą furtkę. Po Waszych komentarzach w poprzednich edycjach i informacjach uzyskiwanych w bankach wynikałoby, że posiadanie podpisanej umowy nie wpływa na udział w promocji i wystarczy na dzień przystąpienia do niej nie posiadać jednostek uczestnictwa w funduszach. Tak też i nam bank potwierdził w odpowiedzi na zadane pytanie:

Aktualnie nie posiada Pan(i) w naszym banku funduszy inwestycyjnych. Fakt, że w przeszłości podpisał(a) Pan(i) umowę pośrednictwa nie wyklucza z udziału w promocji.

160 zł premii za założenie konta osobistego w ING

ING Bank Śląski utrzymał podwyższoną premię w promocji konta osobistego na kolejny kwartał. W zamian za założenie Konta z Lwem można zyskać do 160 zł w gotówce oraz promocyjne konto oszczędnościowe na 2,5% przez okres 4 miesięcy. Nagroda jest przyznawana za płatności kartą i/lub BLIKiem, wpływy na konto lub dokonanie przelewów na telefon (w przypadku konta Mobi dla osób do 26 lat).

Szczegółowy opis tej promocji znajdziecie tutaj: Do 140 zł premii w gotówce do Konta Direct, Komfort lub Mobi w ING Bank Śląski + 2,5% na koncie oszczędnościowym

Dodatkowe promocje od ING… to dodatkowe korzyści!

…premia na start za założenie konta to nie wszystko co oferuje ING Bank Śląski. To jeden z niewielu banków, który regularnie premiuje swoich obecnych klientów oferując im dodatkowe promocje. Należy wziąć pod uwagę fakt, że polityka tego banku od lat się nie zmienia i nic więcej za konto nie oferuje. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że to jeden z niewielu banków, który sowicie wynagradza swoich klientów później czyli już po założeniu konta. Bank ten bowiem regularnie wypuszcza takie oferty jak:

Biorąc pod uwagę powyższe można przyjąć, że na przestrzeni około pół roku premię 160 zł na start można bez problemu powiększyć o kolejne min. 300-400 zł a wtedy obraz sytuacji wygląda już zupełnie inaczej ;-) Decyzja należy do Was!

Ankieta inwestycyjna, proces zakupu funduszu i ustawienie DRI…

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliście w ING z funduszy inwestycyjnej w pierwszej kolejności należy podpisać umowę ramową, którą akceptujemy poprzez autoryzację kodem SMS. Następnie wymagane będzie jeszcze podpisanie umowy pośrednictwa, którą autoryzujemy w ten sam sposób. Trzecim krokiem będzie wypełnienie tzw. ankiety inwestycyjnej określającej poziom wiedzy na temat funduszy. Ankieta składa się z kilku pytań jak niżej:

Po wypełnieniu ankiety możemy przystąpić do zakupu jednostek uczestnictwa w funduszach. Z uwagi na najmniejsze ryzyko straty jak już wyżej wspominaliśmy sugerujemy wybranie tzw. Konta Funduszowego ING Pakiet Ostrożny poprzez kliknięcie Wybierz z prawej strony:

Następnie określamy kwotę zakupu (obecnie promocja wymaga zakupu za kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz konto, z którego opłacimy jednostki uczestnictwa:

W kolejnym kroku możemy uruchomić DRI czyli Dyspozycję Regularnego Inwestowania ustalając miesięczną kwotę za jaką będą nabywane jednostki (obecnie promocja wymaga DRI na kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz dzień zakupu:

Na koniec otrzymamy potwierdzenie nabycia jednostek oraz uruchomienia DRI:

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , , , , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl33 komentarzy dla wpisu: “200 zł premii za inwestowanie w IKE lub 100 zł premii za zakup funduszy w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta

 • Jackx pisze:

  Dzięki serdeczne za opis promki. Chciałem wziąć udział w poprzednią edycję tej promocji, do której zapisy trwały do 31 marca br. ostatecznie jednak odpuściłem z powodu epidemii i zamieszania na rynkach. Czytałem regulaminy zarówno bierzącej jak i poprzedniej edycji oraz komentarze. Mniej więcej orientuję się o co chodzi (raczej mniej :P). Mam tylko jedno pytanie, jak na razie. Czy napewno konto funduszowe i np. ING pakiet ostrożny bierze udział w promocji? Wyjaśnię może dlaczego o to pytam. Pakiety w ramach konta funduszowego należą do SFIO. Opis promocji na stronie banku mówi o inwestoweniu w fundusze FIO. Niuans ale czy to ma jakieś znaczenie?

  • ZnB pisze:

   W poprzednich promocjach wybieraliśmy Pakiet ostrożny i premia wpadła bez problemu.

 • Anna pisze:

  Jeśli miałam kiedyś IKE w ING i po uzyskaniu premii wypłaciłam środki, to teraz mogę znów założyć IKE w tej promocji.

  • ZnB pisze:

   Tak, jedyny warunek to: „Na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa (w tym także w ramach IKE)”.

 • Kuba pisze:

  W poprzednich edycjach promocji udało „nam się wspólnymi siłami ustalić, że zakupione jednostki w ramach DRI można po chwili odkupywać i nie musimy zamrażać pieniędzy z każdej wpłaty DRI na cały okres promocji.”

  Czy odkup jednostek jest darmowy (brak prowizji), tak jak poprzednich edycjach?

 • pszemek pisze:

  Czyli co, premia za fundusz inwestycyjny będzie podzielona na dwie wpłaty po 50 zł po każdym etapie promocji?

  PS Warto też wspomnieć, że pieniądze „idą ” i „wracają” z funduszów parę dni roboczych – nie jest to tak szybkie jak przelew z konta na konto. ;)

 • krzysiek90 pisze:

  Hej ZnB, możecie powiedzieć jak finansowo wyszliście na tej prmocji? bo Wpadła Wam kasa z premii, a co z wpłaconymi pieniędzmi? udało się nic nie stracić, wyjść na przysłowiowe „zero”?

  • ZnB pisze:

   Bez problemu :) Zazwyczaj jak promocja dopuszcza odkupienie większości jednostek bez wpływy na wypłatę premii to robimy by nie ryzykować a z drugiej strony zamrażać środków. W najnowszej promocji można nawet liczyć na dodatkowy zysk z jednostek (przy założeniu żeby ich nie odkupywać) ponieważ giełda itp. mocno zjechała w dół. Oczywiście nie świadczy to o tym, że nie może zjechać jeszcze bardziej ale… tego nie wie nikt.

   W tej promocji również da się bez problemu odkupić jednostki bez wpływu na premię (patrz regulamin) z tym, że nie wchodziliśmy jak do tej pory w IKE i chyba sobie darujemy ten dodatkowy formalizm. Ale stówka kolejna wpadnie bez problemu ;)

  • krzysiek90 pisze:

   Ok, dzięki za info. Pozdrawiam

 • Jackx pisze:

  Konto w ING otwierane przelewem weryfikacyjnym i niestety wyświetla mi się komunikat następującej treści:

  Niestety nie możesz zawrzeć wszystkich umów niezbędnych do korzystania z produktów inwestycyjnych online. W tym celu zapraszamy do oddziału

  No cóż szkoda, nie będę jachał przez pół miasta do oddziału. Sprawdzę jesze jak będzie wygłądało zapisywanie się do promocji u kogoś z rodziny, kto otwierał konto za pośrednictwem kuriera.

  • ZnB pisze:

   To chyba wynika z jakichś uwarunkowań prawnych. Do momentu zweryfikowania się poprzez okazanie dowodu osobistego nie możesz inwestować w fundy. Przy opcji z kurierem takiego problemu nie powinno być.

  • Jackx pisze:

   Na koncie otwieranym za pośrednictwem kuriera problemów żadnych nie było więc zapisałem się do promocji :D Ankieta wypełniona, umowa podpisana SMSem, zlecenie zakupu jednostek złożone, DRI ustawione.

 • Chaser pisze:

  Witam,
  chciałem dzisiaj założyć konto na ING, ale w pozycji „W jaki sposób potwierdzisz swoją tożsamość?” mam do wyboru tylko „Wizyta kuriera” lub „Wizyta w oddziale banku”. W ogóle nie widzę opcji potwierdzenia tożsamości przelewem. ING zamknęło tę możliwość?

 • Rafał pisze:

  Witam, czy zmiany w regulaminie pośrednictwa dla funduszy inwestycyjnych które mają wejść od 24.08 br. będą miały jakiś wpływ na opłaty i koszty związane z tą promocją?

  • ZnB pisze:

   A o jakich zmianach piszesz? Nam właśnie skończyła się jedna z poprzednich promocji i nie mamy już jednostek funduszu. Przyszedł jakiś mail w tej sprawie?

  • Jackx pisze:

   Po tych zmianach w regulaminie udało mi się przystąpić do 2 etapu promocji (zapisałem się do niej wcześniej, w okresie przystąpienia) na koncie otwieranym przelewem weryfikacyjnym). Czyli nie jest już potrzebne okazanie dowodu żeby inwestować w fundusze.

 • Jackx pisze:

  Dzisiaj otrzymałem nagrodę za pierwszy etap promocji. Dodatkowo fundusz też coś zarobił :D

 • Ania pisze:

  Ja też :)

 • Kuba pisze:

  Niestety nie otrzymałem nagrody. Będzie reklamacja.

 • Kuba pisze:

  Odpowiedź banku na reklaamcję, cyt. „Jednym z warunków promocji było otwarcie nowego rejestru funduszy inwestycyjnych. Pan nabył jednostki uczestnictwa na fundusz ING Pakiet Ostrożny założony w 2019 roku. Dlatego nie wypłaciliśmy Pani nagrody.”

  • Adam pisze:

   Ja nie dostałem, bo musiałem specjalnie jechać do oddziału żebym mógł kliknąć fundusze i przez to pierwszy zakup automatyczny wszedł w kolejnym miesiącu (i łącznie z wrześniowym miałem 2 automatyczne + pierwszy zakup ze zleceniem regularnego).

  • Adam pisze:

   PS zleciłem pierwszy zakup pod koniec czerwca i zrealizowali go w lipcu :)

 • Kuba pisze:

  No nic, widzę, że nie doczytałem warunków promocji :)

 • luic pisze:

  Owszem w regulaminie jest zapis: „Złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru”, ale nie ma powiedziane że nowy to znaczy nie otwierany nigdy wcześniej. Nowy znaczy że nowy na moment otwarcia. Ja to tak rozumiem

  • Kuba pisze:

   Chodzi o to, że wybrałem ten sam pakiet co poprzednio, czyli ING Pakiet Ostrożny. Gdybym wybrał inny pakiet, warunki promocji byłyby spełnione.

  • Jackx pisze:

   Spróbuj przystąpić do drugiego etapu promocji zakładając nowy rejestr. Możliwe, że uda Ci się zdobyć drugą nagrodę. Niepamiętam tylko czy da się zlecić jednorazowy zakupu jednostek i zakup jednostek w ramach DRI tego samego miesiąca to znaczy w październiku. Jednorazowy zakup za min. 300 zł i DRI za 300 zł muszą być zlecone poczynając od października. Bo tylko w ten sposób spełnisz warunek promocji dokonując jednorazowego zakupu za 300 zł i 3 zakupów w ramach DRI.

 • Jackx pisze:

  To ja mam takie pytanie. Dokonałem już wszystkich zakupów w promocji w ramach DRI. Wystarczy już tylko trzymać j.u. o wartości min. 300 zł na rejestrze do końca grudnia.

  Czy mogę w związku z tym usunąć dyspozycję regularnego inwestowania bez obawy o wypłatę nagrody.

 • Jackx pisze:

  Wpłynęła druga nagroda za inwestowanie w fundusze 50 zł. na dwóch kontach :)

  • JarekS pisze:

   Jest już kolejna odsłona promocji „Regularnego inwestowania”. Dalej 100zł nagrody, tylko wyższy wkład własny na początek 1000zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.