ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

200 zł premii za inwestowanie w IKE lub 100 zł premii za zakup funduszy w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Nowa edycja promocji inwestycyjnej od ING – ponownie do wzięcia 200 zł bonusu!

Wraca promocja banku ING z premią do 200 zł za regularne inwestowanie. Tak jak poprzednio tak i w ramach II edycji promocji wysokość premii uzależniona jest od sposobu inwestowania środków – 100 zł premii za inwestycje w fundusze lub 200 zł za inwestycje w ramach konta IKE. Oferta dostępna jest zarówno dla obecnych jak i nowych klientów. Dodatkowo nowi klienci banku mogą zgarnąć do 160 zł za założenie konta.

Do 200 zł za „regularne” inwestowanie w jednostki uczestnictwa funduszy

Promocja dotycząca regularnego inwestowania w ING (tym razem pod hasłem „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł”) gości na naszym blogu regularnie. Jak dotąd cieszyła się sporą popularnością mimo, iż wiąże się z niewielkim ryzykiem utraty części kapitału (znikomym ale zawsze można stracić kilka złotówek z tym, że premia 200 zł rekompensuje to z nawiązką). Od kilkunastu dniu dostępna jest II odsłona tej promocji po zmianach jakie ostatnio zaszły. Nadal mamy możliwość zarobienia do 200 zł premii:

 • 200 zł za inwestowanie na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE)
 • 100 zł jeżeli wybierzesz Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO) ze standardowej oferty

Dodatkowo w przypadku gdy nie posiadamy jeszcze konta w ING premię można zwiększyć z uwagi na aktualną i jak dotąd najlepszą w historii promocję z premią 160 zł za założenie konta.

Zobacz promocję konta osobistego ING z premią 160 zł!

Z opisywanej promocji inwestycyjnej mogą skorzystać tylko i wyłącznie klienci banku ING – jest to zatem doskonały bodziec do ew. założenia konta i skorzystania z obu a nawet z kilku promocji jednego banku na raz. Do promocji można przystąpić do 31 marca 2020 z poziomu bankowości internetowej Moje ING w zakładce Oferta ING -> Promocje. Powinniście mieć taką grafikę jak załączona z prawej strony.

Zgodnie z regulaminem oferta jest przeznaczona dla osób, które:

 • na poprzedzający dzień roboczy rozpoczęcia promocji (czyli na dzień 10 stycznia 2020) oraz w momencie zapisu do promocji nie będą posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z ING umowy pośrednictwa jak i również w ramach IKE,
 • wypełnią i przejdą pozytywnie przez tzw. ankietę inwestycyjną, która ma za zadanie zweryfikować wiedzę klienta na temat inwestowania i ryzyk z tym związanych (o ankiecie piszemy w dalszej części wpisu),
 • złożą zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych (nie może to być zakup jednostek w rejestrach już wcześniej otwartych), dokonają pierwszej wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa za min. 300 zł oraz założą Dyspozycję Regularnego Inwestowania na kwotę min. 300 zł (jak złożyć zlecenie zakupu oraz uruchomić DRI dowiecie się również pod koniec wpisu),
 • w okresie do 30 września 2020 co najmniej sześć razy nabędą jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania (każda na kwotę min. 300 zł),
 • do dnia wypłaty premii być posiadaczem Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Wysokość nagrody jest uzależniona od rodzaju funduszy w jakie będziemy inwestować:

 • 200 zł premii za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) – w tym przypadku wymagane jest również posiadanie lub otworzenie rachunku IKE,
 • 100 zł premii za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł na fundusz inwestycyjny (inny niż w ramach IKE).

W poprzedniej edycji promocji udało nam się wspólnymi siłami ustalić, że zakupione jednostki w ramach DRI można po chwili odkupywać i nie musimy zamrażać pieniędzy z każdej wpłaty DRI na cały okres promocji. Warunkiem otrzymania premii jest pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł, realizacja 6 kolejnych DRI i utrzymanie na rejestrze jednostek na kwotę min. 300 zł do dnia wypłaty premii czyli do 23 października 2020 roku. Mowa o tym była m.in. tutaj.

O ile ryzyko straty na funduszach bezpiecznych jest znikome o tyle należy się z tym liczyć. Warto w kalkulacjach uwzględniać jednak premię jaką na koniec promocji otrzymamy. Wypłata premii za spełnienie warunków promocji nastąpi najpóźniej do dnia 23 października 2020 w postaci przelewu na rachunek oszczędnościowy. Kwestie podatkowe załatwia za nas bank zatem premia 100/200 zł na czysto trafia do kieszeni uczestnika.

O tym jak wygląda w praktyce cała ścieżka nabywania takich funduszy możecie przeczytać w cennych komentarzach pozostawionych pod wcześniejszymi edycjami tej promocji. Warto zapoznać się z tą lekturą przed przystąpieniem do promocji. Dokładny opis procesu nabywania jednostek oraz wypełnienia ankiety znajdziecie również na końcu tego wpisu.

Więcej informacji o funduszach i inwestowaniu w ING znajdziecie na stronie banku przeznaczonej tej tematyce.

Jaki rodzaj inwestowania wybrać?

Na ten temat można by poświęcić nie jeden wpis dlatego też nie będziemy się tu rozwodzić. Z uwagi, iż 99% z Was jeżeli skorzysta z promocji to tylko po to aby otrzymać premię. W ramach promocji mamy możliwość wybrania 3 sposobów regularnego oszczędzania inwestując w jednostki funduszy

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem będzie skorzystanie z tzw. Konta Funduszowego. Dzięki temu to eksperci banku decydują za nas o wyborze najlepszych funduszy. Do wyboru mam 3 pakiety funduszy, które różnią się poziomem ryzyka (to co nas interesuje) i wysokością potencjalnych zysków (a to troszkę mnie bo nie będziemy w to inwestować dla zysków).

Oczywiście sugerujemy wybieranie pakietu ING Pakiet Ostrożny ponieważ interesuje nas głównie premia 100 zł a nie ponadprzeciętne zyski i zbędne ryzyko, którego chcemy uniknąć :) Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wyboru innego wariantu ale to już jest kwestia indywidualnych decyzji. Więcej informacji na temat Konta Funduszowego możecie zasięgnąć na stronach banku.

Pamiętajcie o tym, że jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych zawsze mogą wiązać z z ryzykiem utraty części kapitału. To głównie dotyczy osób, które miałby ochotę rozpocząć przygodę z tego typu inwestycjami lokując tam większe środki na dłuższy czas aniżeli ów wymagane przez promocję 100 zł dla zdobycia premii.

Co z osobami korzystającymi z poprzedniej promocji?

Uprzedzając ewentualne pytania, które zapewne by się pojawiły w komentarzach prześledziliśmy regulamin pod kątem osób, które korzystały z poprzednich promocji inwestycyjnej. Regulamin w żaden sposób takich osób nie wyklucza i to jest ta lepsza wiadomość. Można jednak znaleźć w nim zapis, że promocja jest przeznaczona dla osób, które:

Podpisać z Bankiem Umowę pośrednictwa – Umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania;

a to by oznaczało, że osoby, które takiej umowy do chwili obecnej nie wypowiedziały mogą mieć zamkniętą furtkę. Po Waszych komentarzach w poprzednich edycjach i informacjach uzyskiwanych w bankach wynikałoby, że posiadanie podpisanej umowy nie wpływa na udział w promocji i wystarczy na dzień przystąpienia do niej nie posiadać jednostek uczestnictwa w funduszach. Tak też i nam bank potwierdził w odpowiedzi na zadane pytanie:

Aktualnie nie posiada Pan(i) w naszym banku funduszy inwestycyjnych. Fakt, że w przeszłości podpisał(a) Pan(i) umowę pośrednictwa nie wyklucza z udziału w promocji.

160 zł premii za założenie konta osobistego w ING

ING Bank Śląski postanowił podnieść wysokość premii w promocji konta osobistego. Od dziś w zamian za założenie Konta z Lwem można zyskać do 160 zł w gotówce czyli o 20 zł więcej aniżeli w ostatnich latach. Nagroda otrzymamy za płatności kartą i/lub BLIKiem, wpływy na konto lub dokonanie przelewów na telefon (w przypadku konta Mobi dla osób do 26 lat). Dodatkowo możemy skorzystać z fajnego konta oszczędnościowego oferującego 2,5% przez okres 4 miesięcy.

Szczegółowy opis tej promocji znajdziecie tutaj: Do 140 zł premii w gotówce do Konta Direct, Komfort lub Mobi w ING Bank Śląski + 2,5% na koncie oszczędnościowym

Dodatkowe promocje od ING… to dodatkowe korzyści!

…premia na start za założenie konta to nie wszystko co oferuje ING Bank Śląski. To jeden z niewielu banków, który regularnie premiuje swoich obecnych klientów oferując im dodatkowe promocje. Należy wziąć pod uwagę fakt, że polityka tego banku od lat się nie zmienia i nic więcej za konto nie oferuje. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że to jeden z niewielu banków, który sowicie wynagradza swoich klientów później czyli już po założeniu konta. Bank ten bowiem regularnie wypuszcza takie oferty jak:

Biorąc pod uwagę powyższe można przyjąć, że na przestrzeni około pół roku premię 160 zł na start można bez problemu powiększyć o kolejne min. 300-400 zł a wtedy obraz sytuacji wygląda już zupełnie inaczej ;-) Decyzja należy do Was!

Ankieta inwestycyjna, proces zakupu funduszu i ustawienie DRI…

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliście w ING z funduszy inwestycyjnej w pierwszej kolejności należy podpisać umowę ramową, którą akceptujemy poprzez autoryzację kodem SMS. Następnie wymagane będzie jeszcze podpisanie umowy pośrednictwa, którą autoryzujemy w ten sam sposób. Trzecim krokiem będzie wypełnienie tzw. ankiety inwestycyjnej określającej poziom wiedzy na temat funduszy. Ankieta składa się z kilku pytań jak niżej:

Po wypełnieniu ankiety możemy przystąpić do zakupu jednostek uczestnictwa w funduszach. Z uwagi na najmniejsze ryzyko straty jak już wyżej wspominaliśmy sugerujemy wybranie tzw. Konta Funduszowego ING Pakiet Ostrożny poprzez kliknięcie Wybierz z prawej strony:

Następnie określamy kwotę zakupu (obecnie promocja wymaga zakupu za kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz konto, z którego opłacimy jednostki uczestnictwa:

W kolejnym kroku możemy uruchomić DRI czyli Dyspozycję Regularnego Inwestowania ustalając miesięczną kwotę za jaką będą nabywane jednostki (obecnie promocja wymaga DRI na kwoty: 300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz dzień zakupu:

Na koniec otrzymamy potwierdzenie nabycia jednostek oraz uruchomienia DRI:

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , , , , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl20 komentarzy dla wpisu: “200 zł premii za inwestowanie w IKE lub 100 zł premii za zakup funduszy w ING Bank Śląski + 160 zł premii za założenie konta

 • Mat pisze:

  Mam pytanie, a co jeśli przez przypadek wycofałem wszystkie fundusze na 3-5 dni, razem z tymi 300 zł co na początku wpłaciłem ? Po kilku dniach znowu wpłaciłem. Pytam bo jak poprzednio czytałem na stronie z 1 edycji to zrozumiałem że na koniec trzeba mieć te 300 zł, czy przez cały czas trwania? Czy to oznacza że nie dostanę nagrody ? Jeśli tak to czy mogę wziąć udział wtedy w drugiej edycji ? Proszę o pomoc

  • ZnB pisze:

   Tak, należy utrzymać jednostki na kwotę min. 300 zł do dnia wypłaty premii. Jeżeli je wypłaciłeś na jakiś czas to teoretycznie nie otrzymasz nagrody ale kto tam ich wie. W II edycji możesz wziąć udział o ile spełniasz jej warunki czyli m.in. „na poprzedzający dzień roboczy rozpoczęcia promocji (czyli na dzień 10 stycznia 2020) oraz w momencie zapisu do promocji nie będą posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z ING umowy pośrednictwa jak i również w ramach IKE”

  • Mat pisze:

   Informacja od specjalisty ING
   „W Regulaminie promocji Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł nie podajemy, że nie może Pan sprzedać jednostek uczestnictwa, natomiast do dnia wypłaty premii powinien Pan mieć na rejestrze co najmniej 300 zł”.Może komuś się ta informacją przyda jak będzie miał podobne dylematy do mnie.

  • ZnB pisze:

   Przecież taka informacja jest w naszym opisie: ;-)

   W poprzedniej edycji promocji udało nam się wspólnymi siłami ustalić, że zakupione jednostki w ramach DRI można po chwili odkupywać i nie musimy zamrażać pieniędzy z każdej wpłaty DRI na cały okres promocji. Warunkiem otrzymania premii jest pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł, realizacja 6 kolejnych DRI i utrzymanie na rejestrze jednostek na kwotę min. 300 zł do dnia wypłaty premii czyli do 23 października 2020 roku.

 • Mat pisze:

  No trochę inna…. Słowo utrzymanie, a posiadanie do dnia wypłaty to dla mnie zasadnicza różnica. Poza tym jak sam pisałeś 'teoretycznie nie powinienem dostać nagrody’. Natomiast specjalista poinformował mnie że mi przysługuje. Dlatego dziele się informacja jakby ktoś miał podobne wątpliwości. Ale dzięki za odpowiedź:-)

  • ZnB pisze:

   A czym w tym przypadku różni się utrzymanie jednostek od posiadania jednostek? Chodzi o to aby te min. 300 zł w jednostkach cały czas posiadać do dnia wypłaty premii.

   Poza tym zastanawiamy się czy aby konsultant nie „pojechał” z odpowiedzią na starych zasadach. We wcześniejszych edycjach należało posiadać określoną kwotę na dzień wypłaty premii a nie do dnia wypłaty premii tak jak to jest w ostatnich dwóch edycjach. Tu jest już zasadnicza różnica w słowie „na dzień” a „do dnia” aniżeli utrzymanie vs. posiadanie ;-)

 • Anna pisze:

  Mam fundusze inwestycyjne – to regularne inwestowanie, ale nie mam IKE. Czy wobec tego mogę skorzystać z samej promocji IKE?

 • Jan pisze:

  po ankiecie , dalej nie idzie .
  wymagaja wizyty w oddziale , bo jakies dokumenty się nie generuja . Kicha!

 • dgal pisze:

  Uważajcie nie można zlecić odkupu jednostek IKE bez wizyty w Oddziale:

  „korzysta Pana z funduszy inwestycyjnych w ramach konta IKE ING. Nie może Pan sprzedać funduszy z konta IKE w bankowości elektronicznej.

  Zamknięcie konta IKE może Pan zlecić w oddziale naszego banku. Nasz specjalista przyjmie od Pana na specjalnym formularzu zlecenie całkowitego zwrotu pieniędzy.

  Dokumenty wyślemy do Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych NN Investment Partners.
  Gdy otrzymają komplet dokumentów zlecą odkupienie jednostek uczestnictwa z Pana rejestru IKE.

  Aktualną listę naszych oddziałów znajdzie Pan na tej stronie banku”

  Tak się składa ,ze najbliższy Oddział ING mam 90 km od mojego miasta. Nie chcę jechać tyle kilometrów i narażać się na zarażenie koronawirusem, niby wszyscy nawet w urzędach potrafią znaleźć rozwiązanie ( poczta, profil zaufany, kurier, mail ) . Jak mam im to wytłumaczyć żeby włączyli myślenie i mi pomogli załatwić prostą sprawę bez konieczności wizyty w Oddziale, przecież taki wypełniony formularz mogę im wysłać ?

  • JBK pisze:

   tak z ciekawości gdzie ty mieszkasz?

  • dgal pisze:

   90 km od Lublina

  • ZnB pisze:

   To słabo to wygląda :( Ciekawe jaka to różnica umorzyć jednostki ze zwykłego funduszu a z funduszu w ramach IKE. Dla nas żadna i to robienie pod górkę klientowi. Szkoda :( Na przyszłość dodamy taką informację do opisu ponieważ do tej pory nie mieliśmy o tym pojęcia :(

 • luic pisze:

  Proszę o pomoc
  W ramach promocji mam portfel IKE. Natomiast DRI realizowane jest przez fundusz NN Konserwatywny (NN Parasol FIO). Czy wobec tego załapie się na nagrodę 200 zł czy 100 zł ? Nie ogarniam !

  • ZnB pisze:

   To DRI masz uruchomione w ramach konta IKE. A to jaki fundusz wybrałeś ma już drugorzędne znaczenie. Weź jednak pod uwagę obecną sytuację na rynkach światowych jak i naszym krajowym. Należy wybierać fundusz o jak najmniejszym ryzyku albo obecnie w ogóle zrezygnować z tej promocji. Nikt nie wie co będzie jutro a co dopiero za tydzień, miesiąc :(

  • luic pisze:

   Drogi ZnB Proszę o jeszcze jedną poradę. Aby zminimalizować ryzyko chciałbym obracać tymi pieniędzmi które są w portfelu IKE. Jak zrobić abym mógł 300 zł wypłacić z portfela i wykorzystać je przy ponownym zasileniu DRI. W poprzednich promocjach się to udawało a tu nie potrafię. Chodzi tylko o to aby na końcu mieć minimum 300 zł.

  • ZnB pisze:

   Pamiętaj jednak, że obecna (ta) promocja wymaga utrzymania min. 300 zł na rejestrze przez cały okres. Nie można zerować salda do zera. Co do odkupywania jednostek na koncie IKE to nawet nie mamy jak tego obecnie sprawdzić. Nadal jesteśmy uczestnikami promocji z zeszłego roku o której tutaj pisaliśmy https://zarabiajnabankach.pl/do-200-zl-premii-za-regularne-inwestowanie-w-ing-bank-slaski-3/

   Może inni czytelnicy korzystający z najnowszej promocji podpowiedzą jak to wygląda.

 • TTome pisze:

  Wczoraj wpadła ostatnia premia za inwestowanie w TFI – 100 zł. Fajna promocja, wchodząc w mocno ryzykowne fundusze po krachu w marcu jestem b. mocno na plus :)

  • ZnB pisze:

   Z tym krachem to fart. Trzeba brać pod uwagę, że to może działać w dwie strony ;) ALe mimo wszystko gratulujemy, na tej promocji można było wyjść całkiem dobrze :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.