ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

VeloBank: 7% dla nowych środków do 300 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 12/2023) + 750 zł premii do konta osobistego

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

VeloBank utrzymał oprocentowanie 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Ruszyła kolejna edycja (12/2023) promocji dla Elastycznego Konta Oszczędnościowego w VeloBank. W nowej promocji bank zdecydował o utrzymaniu oprocentowania konta oszczędnościowego na poziomie 7% w skali roku. Okres przez jaki będzie obowiązywać niniejsze oprocentowanie to nadal 3 miesiące. Kwota środków jaką można ulokować na 7% to max. 300 tys. zł. Oczywiście VeloBank nadal posiada promocję na założenie konta osobistego z premią wynoszącą aż 750 zł :)

Nowa promocja konta oszczędnościowego na 7% dla nowych środków do 300 tys. zł

INFO! Jeżeli ktoś nie jest na bieżąco w temacie finansów to tylko tytułem wstępu dodamy, że w ostatnim czasie Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła obniżyć główne stopy procentowe aż o 1%. Jak się można domyślać decyzja ta będzie miała kluczowy wpływ na oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, które jeszcze w tym miesiąca zapewne zacznie spadać. Jest to zatem najprawdopodobniej ostatnia szansa aby zagwarantować sobie wysokie oprocentowanie na najbliższe miesiące!

W nowej edycji promocji o numerze 12/2023 będzie można uzyskać oprocentowanie 7% w skali roku dla nowych środków ulokowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla kwoty do 300 tys. zł. Dla kwoty od 300 tys. zł do 400 tys. zł oprocentowanie będzie wynosiło 5%. Kwota powyżej 400 tys. zł będzie oprocentowana wg. standardowej stawki wynikającej z aktualnej tabeli oprocentowania. Okres trwania promocyjnego oprocentowania w tej edycji pozostał bez zmian i wynosi równe 92 dni (czyli 3 miesiące).

12/2023 edycja promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” przeznaczona jest zarówno dla obecnych klientów posiadających już konto osobiste oraz oszczędnościowe jak i dla nowych klientów, którzy założą w czasie trwania oferty specjalnej Elastyczne Konto Oszczędnościowe (najlepiej wraz z kontem osobistym by uzyskać dodatkową premię na start). W obu przypadkach wymagane jest również posiadanie zgód marketingowych oraz wpłacenie na konto oszczędnościowe nowych środków pieniężnych. Warto również dodać, iż obecnie bank premiuje klientów zakładających również konto osobiste z nagrodą wynoszącą do 750 zł w formie zwrotu części kwoty wydanej na zakupach oraz różnych bonów na zakupy.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe można również założyć z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej o ile posiada się już konto osobiste i bankowość internetową VeloBanku.

Otwórz konto oszczędnościowe w VeloBank – 7% dla kwoty do 300 tys. zł

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę ponad stan salda z dnia 26 października 2023 roku. Inaczej mówiąc jeżeli na koniec tego dnia na kontach VeloBanku posiadaliśmy 0 zł to każda wpłacona kwota w okresie trwania obecnej edycji promocji będzie uznawana za nowe środki. Jeżeli na koniec wyżej wymienionego dnia mieliśmy np. 10 tys. zł to tylko nadwyżka ponad tą kwotę będzie oprocentowana wg. promocyjnego oprocentowania. Saldo nowych środków bank wylicza codziennie – można je sprawdzić w szczegółach konta oszczędnościowego po zalogowaniu się do bankowości internetowej.

Jeżeli chodzi o zgody marketingowe, o których wspomnieliśmy na początku to oznaczają one łącznie:

– Twoją zgodę na użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń kocowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz
– Twoją zgodę na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną oraz
– możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)

oraz brak brak wyrażonego sprzeciwu klienta na przetwarzanie jego danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Zgodnie z regulaminem promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym będzie przysługiwało przez 92 dni (czyli przez 3 miesiące) liczone od dnia spełnienia warunków promocji i wpływu pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe. Oprocentowania EKO dla nowych środków będzie wynosiło 7% dla kwoty do 300 tys. zł (mowa o oprocentowaniu w skali roku). Dla kwoty w zakresie od 300 tys. zł do 400 tys. zł oprocentowanie będzie wynosiło 5%. Powyżej kwoty 400 tys. zł środki będą pracowały na standardowym procencie zgodnym z tabelą oprocentowania. Do promocji można przystąpić najpóźniej do 23 listopada 2023 roku.

Oferta specjalna obejmuje wyłącznie jedno EKO w okresie trwania promocji. W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego EKO, promocją objęte zostanie tylko najstarsze Elastyczne Konto Oszczędnościowe. 

Niestety promocja ma też pewne ograniczenia czy też wykluczenia i nie wszystkie osoby mogą z niej skorzystać ponieważ:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 31.10.2023 r. do 23.11.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”

a to oznacza, że jeżeli korzystaliśmy z poprzednich edycji promocji i okres promocyjnego oprocentowania kończy się w ramach wyżej określonych ram czasowych to z najnowszej edycji jesteśmy wykluczeni. Czyli aby korzystać z promocji po raz kolejny trzeba jedną edycję standardowo „opuścić” i skorzystać z kolejnej czyli co drugiej.

Dokładne informacje na temat oprocentowania konta znaleźć można w tabeli oprocentowania.

Otwórz konto oszczędnościowe w VeloBank – 7% dla kwoty do 300 tys. zł

6% na Lokacie na Nowe Środki do 150 tys. zł bez konieczności zakładania konta!

Alternatywną propozycją dla powyższego konta oszczędnościowego (albo ofertą uzupełniającą) jest lokata oferowana przez VeloBank – również na nowe środki. Zaletą tej lokaty jest brak konieczności zakładania konta – można skorzystać tylko i wyłącznie z samej lokaty. Na lokacie można ulokować od 5000 zł do 150 tys. zł na 5,8% na okres 2 miesięcy lub 6% na okres 3 miesięcy lub 5% na okres 6 miesięcy. Oferta dotyczy nowych środków, tj. nadwyżki powyżej salda środków zgromadzonych na rachunkach VeloBanku na koniec dnia 21 października 2023 roku. Z promocji można skorzystać do 14 listopada 2023 roku a jej opis znajduje się tutaj: Lokata na Nowe Środki na 6% do 150 tys. zł w VeloBank edycja 12/2023 + 750 zł premii do konta osobistego

Załóż Lokatę na Nowe Środki na 6% dla kwoty do 150 tys. zł

… i jeszcze 7% do 50 tys. zł na Lokacie Mobilnej Na Start…

bo oferty powyżej to nie wszystko co ma do zaoferowania VeloBank ;-) Kolejne 50 tys. zł możemy wrzucić na Lokatę Mobilną zakładaną z pozycji aplikacji mobilnej banku. Jej obecne oprocentowanie to 7% w skali roku a lokata zakładana jest na okres 2 miesięcy. Z lokaty tej można skorzystać tylko raz w ciągu 30 dni od aktywowania bankowości mobilnej.

Załóż konto w VeloBanku i odbierz swoją nagrodę aż 750 zł :)

Po kilku miesiącach przerwy powraca kumulacja promocji dla konta osobistego VeloBank, która poprzednio cieszyła się ogromną popularnością z uwagi na wysoką premię i proste warunki promocji. Teraz ponownie mamy okazję zgarnąć rekordowe 750 zł premii do VeloKonta. Na wspomnianą nagrodę składa się premia pieniężna wynosząca 650 zł z promocji VeloBanku oraz kolejne 100 zł nagrody w formie bonów z programu Bezcenne Chwile. Wchodzicie w to? :)

O promocji tej pisaliśmy tutaj: Wraca rekordowe 750 zł premii za założenie VeloKonto w VeloBank (edycja 2/2023) + konto oszczędnościowe na 7%

Konta w VeloBank i opłaty

W przypadku gdy zdecydujemy się założyć konto osobiste w VeloBank do wyboru mamy dwa rachunki osobiste: VeloKonto oraz VeloKonto 18-26 lat. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób powyżej 26. roku życia i prowadzony jest za darmo. Karta również jest darmowa o ile w poprzednim miesiącu zaksięgowane zostało min. pięć płatności kartą lub BLIK na dowolną kwotę. Drugi z nich przeznaczone jest dla osób młodszych w wieku 18-26 lat przy czym zarówno konto jak i karta są całkowicie darmowe (bez spełniania dodatkowych warunków).

Jeżeli chodzi o Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jest ono prowadzone zupełnie za darmo. Pierwsza wypłata środków z EKO w danym miesiącu jest bezpłatna, każda kolejna to koszt 9 zł. Dla kont EKO otwartych od 6 lutego 2023 roku przelewy na rachunki własne w VeloBank są bezpłatne bez ich limitu.

Szczegółowe opłaty można znaleźć w TOiP.

Alternatywne oferty kont oszczędnościowych

W poszukiwaniu ewentualnego alternatywnego konta oszczędnościowego warto regularnie zerkać w na bieżąco aktualizowany Ranking kont oszczędnościowych lub też Ranking lokat. Naszymi faworytami jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe są obecnie poniższe oferty:

Uwaga: informacje o parametrach rachunku będą dynamicznie się zmieniały na postawie danych opublikowanych w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

PekaoKonto Oszczędnościowe w PekaoKonto Oszczędnościowe +200 zł premii
Pekao
7%5 m-cy0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów otwierających Konto Oszczędnościowe z Kontem Przekorzystnym

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +500 zł premii
Alior Bank
7%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR i min. 5 płatności kartą na miesiąc
- tylko dla nowych środków

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
7%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych klientów

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +530 zł premii
mBank
6.50%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +720 zł premii
mBank
6.50%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
6.50%3 m-ce0300000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych środków

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +100 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +600 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe
Toyota Bank
5.87%do odwołania0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online
- oprocentowanie na podstawie WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- na nowe środki

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów

Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe w Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe
Santander Consumer Bank
5%do
odwołania
050000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +500 zł premii
Alior Bank
4.50%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR
- tylko dla nowych środków

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl15 komentarzy dla wpisu: “VeloBank: 7% dla nowych środków do 300 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 12/2023) + 750 zł premii do konta osobistego

 • Juan Diablo pisze:

  Czy ta promocja na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym aktywuje się dopiero w momencie gdy spełnię wszystkie warunki (czyli na przykład wpłacę coś do Velobanku, ponad to co miałem 26 października)? Bo jak na razie założyłem konto i pokazuje mi oprocentowanie 1,5%. Nie ma też żadnego info o aktywnej promocji, stanie nowych środków itd.

  Mam Elastyczne Konto Oszczędnościowe z jeden z poprzednich edycji, ale to mnie raczej nie wyklucza, bo zakładałem je na początku roku.

  • ZnB pisze:

   Tak, promocja aktywuje się wraz z pierwszą wpłatą nowych środków na EKO.

  • Juan Diablo pisze:

   Niestety, tak jak podejrzewałem, że będzie od początku, nic się nie zmieniło po wpłacie dużej kwoty. Cały czas brak jakiejkolwiek informacji o tym, że jest aktywna jakaś promocja. A oprocentowanie podstawowe (do kwoty 100 0000): 1,5%.

  • ZnB pisze:

   Kiedy wpłaciłeś nowe środki?

 • Juan Diablo pisze:

  Dzisiaj.

  • ZnB pisze:

   W nocy zaktualizują się dane i jutro już będziesz widział uruchomioną promocję na koncie :)

  • ZnB pisze:

   Powinieneś też otrzymać maila o włączeniu promocji na EKO.

  • Juan Diablo pisze:

   Sprawa okazała się trochę bardziej skomplikowana. Moje pierwsze EKO założyłem 7 lutego. Na przełomie lipca i sierpnia wypłaciłem z niego całe saldo. Bezpośrednia przyczyna była taka, że zresetowało mi wtedy stan nowych środków (do 0) a więc od tego momentu oprocentowanie promocyjne mogłem dostać już tylko za to co wpłaciłem dodatkowo, poza środkami, które już na tym koncie były. Po wypłacie stan nowych środków zrobił się ujemny. No ale okazało się, że promocja była nadal aktywna i z jakiegoś powodu przestała być dopiero 2 listopada.

   Chyba powinienem był zamknąć to konto bezpośrednio po wypłacie w sierpniu?

  • ZnB pisze:

   Coś tu nie gra bo jeżeli 2 listopada zakończyła się Twoja promocja tzn. że korzystałeś z ostatniej edycji przed tą bieżącą. Widocznie coś wpłacałeś na to konto pomiędzy lipcem o którym wspominasz a październikiem. Sprawdź dokładnie historię.

  • Juan Diablo pisze:

   Nie wiem czy to coś zmienia, ale sprawdziłem historię i faktycznie było trochę inaczej niż napisałem. 2 czerwca wypłaciłem z konta całe saldo. Czyli to pewnie przed tą wypłatą stan nowych środków zresetował mi się do 0. To by się zgadzało, bo promocja jest na 3 miesiące, a konto założyłem w lutym. Dalej mam już tylko odsetki i podatek od nich na koniec czerwca i wpłatę większej kwoty 3 sierpnia i ponową wypłatę całego salda tego samego dnia. Prawdopodobnie ruszyła wtedy kolejna edycja, a ja nie do końca znając zasady tej promocji, chciałem sprawdzić, czy oprocentowanie na tym starym koncie mi się zmieni.

  • ZnB pisze:

   I teraz wszystko jasne. Wszystko się zgadza. Tą jedną wpłatą w sierpniu uruchomiłeś nową promocję, która na dniach Ci się zakończyła co jednocześnie uniemożliwia Ci skorzystanie z obecnej (zawsze musi być przerwa jednej promocji).

   Czyli w naturze nic nie ginie i nie zawsze banki są wszystkiemu winne ;)

   Rada jest taka, wrzuć to sobie na chwilę do Millennium na Konto Profit (też 7%) a później wrócisz do VeloBank. Jeżeli nie masz jeszcze konta w Millennium to przy okazji masz szansę zgarnąć 500 zł => https://zarabiajnabankach.pl/500-zl-nagrody-za-zalozenie-konta-millennium-360/

  • Juan Diablo pisze:

   Dzięki za wyjaśnienie.

   Millennium leży u mnie teraz odłogiem, bo niedawno zamknąłem konto. Wpłaciłem do Santandera.

  • ZnB pisze:

   Nie ma za co. Zawsze w razie potrzeby zapraszamy :)

 • Maciek pisze:

  Dnia 18 listopada kończy mi się promocyjne oprocentowanie na EKO (8%). Do aktualnej edycji promocji można przystąpić do 23 listopada. Czy będę mógł skorzystać z kolejnej edycji promocji, jeśli wycofam środki 15-16 października i czy jest szansa, ze takie środki zostana zakwalifikowane jako nowe środki?

  • Maciek pisze:

   Nie było pytania. Muszę poczekać na kolejną edycję, a więc zabrać od nich kasę gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.