ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

Getin Bank: 7,5% dla nowych środków do 200 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 14/2022)

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Getin Bank podnosi oprocentowanie do 7,5% na koncie oszczędnościowym

Od dziś dostępna jest kolejna edycja (14/2022) promocji dla Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Bank. W nowej promocji bank utrzymał oprocentowanie konta do 7,5% w skali roku. Okres przez jaki obowiązuje podwyższone oprocentowanie pozostał taki sam i obecnie jest to 3 miesiące. Kwota środków jaką można ulokować na 7,5% to max. 200 tys. zł (dla kwoty od 200 tys. zł do 400 tys. zł oprocentowanie wynosi 7%).

Nowa promocja konta oszczędnościowego na 7,5% dla nowych środków do 400 tys. zł

W nowej edycji promocji o numerze 14/2022 będzie można uzyskać aż 7,5% w skali roku dla nowych środków ulokowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla kwoty do 200 tys. zł. Dla kwoty od 200 tys. zł do 400 tys. zł obowiązywać będzie oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku. Kwota powyżej 400 tys. zł będzie oprocentowana wg. standardowej stawki wynikającej z aktualnej tabeli oprocentowania. Okres trwania promocyjnego oprocentowania w tej edycji pozostał bez zmian i wynosi równe 92 dni (czyli 3 miesiące).

14/2022 edycja promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” przeznaczona jest zarówno dla obecnych klientów posiadających już konto osobiste oraz oszczędnościowe jak i dla nowych klientów, którzy założą w czasie trwania oferty specjalnej Elastyczne Konto Oszczędnościowe wraz z kontem osobistym. W obu przypadkach wymagane jest również posiadanie zgód marketingowych oraz wpłacenie na konto oszczędnościowe nowych środków pieniężnych.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe można również założyć z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej o ile posiada się już konto osobiste i bankowość internetową Getin Banku.

Otwórz konto oszczędnościowe w Getin Bank – 7,5% dla kwoty do 200 tys. zł

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę ponad stan salda z dnia 27 września 2022 roku. Inaczej mówiąc jeżeli na koniec tego dnia na kontach Getin Banku posiadaliśmy 0 zł to każda wpłacona kwota w okresie trwania obecnej edycji promocji będzie uznawana za nowe środki. Jeżeli na koniec wyżej wymienionego dnia mieliśmy np. 10 tys. zł to tylko nadwyżka ponad tą kwotę będzie oprocentowana wg. promocyjnego oprocentowania. Saldo nowych środków bank wylicza codziennie – można je sprawdzić w szczegółach konta oszczędnościowego po zalogowaniu się do bankowości internetowej.

Jeżeli chodzi o zgody marketingowe, o których wspomnieliśmy na początku to oznaczają one łącznie:

– Twoją zgodę na użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń kocowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz
– Twoją zgodę na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną oraz
– możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)

oraz brak brak wyrażonego sprzeciwu klienta na przetwarzanie jego danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Zgodnie z regulaminem promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym będzie przysługiwało przez 92 dni (czyli przez 3 miesiące) liczone od dnia spełnienia warunków promocji i wpływu pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe. Oprocentowania EKO dla nowych środków będzie wynosiło 7,5% dla kwoty do 200 tys. zł (mowa o oprocentowaniu w skali roku) oraz 7% dla kwoty od 200 tys. zł do 400 tys. zł. Powyżej tej kwoty środki będą pracowały na standardowym procencie zgodnym z tabelą oprocentowania. Do promocji można przystąpić najpóźniej do 17 października 2022 roku.

Oferta specjalna obejmuje wyłącznie jedno EKO w okresie trwania promocji. W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego EKO, promocją objęte zostanie tylko najstarsze Elastyczne Konto Oszczędnościowe. 

Niestety promocja ma też pewne ograniczenia czy też wykluczenia i nie wszystkie osoby mogą z niej skorzystać ponieważ:

Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 30.09.2022 r. do 17.10.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”

a to oznacza, że jeżeli korzystaliśmy z poprzednich edycji promocji i okres promocyjnego oprocentowania kończy się w ramach wyżej określonych ram czasowych to z najnowszej edycji jesteśmy wykluczeni. Czyli aby korzystać z promocji po raz kolejny trzeba jedną edycję standardowo „opuścić” i skorzystać z kolejnej czyli co drugiej.

Dokładne informacje na temat oprocentowania konta znaleźć można w tabeli oprocentowania.

Otwórz konto oszczędnościowe w Getin Bank – 7,5% dla kwoty do 200 tys. zł

Do 8% na Lokacie na Nowe Środki do 180 tys. zł bez konieczności zakładania konta!

Alternatywną propozycją dla powyższego konta oszczędnościowego (albo ofertą uzupełniającą) jest lokata oferowana przez Getin Bank – również na nowe środki. Zaletą tej lokaty jest brak konieczności zakładania konta – można skorzystać tylko i wyłącznie z samej lokaty. Na lokacie można ulokować od 5000 zł do 180 tys. zł na okres 4 miesięcy (na 6,5%), 6 miesięcy (na 7,5%) lub okres 12 miesięcy (na 8%). Oferta dotyczy nowych środków, tj. nadwyżki powyżej salda środków zgromadzonych na rachunkach Getin Banku na koniec dnia 27 września 2022 roku. Z promocji można skorzystać do 17 października 2022 roku a jej opis znajduje się tutaj: Lokata na Nowe Środki nawet na 8% do 150 tys. zł w Getin Bank edycja 15/2022

Załóż Lokatę na Nowe Środki na 8% dla kwoty do 150 tys. zł

… i jeszcze 6,5% do 50 tys. zł na Lokacie Mobilnej…

bo oferty powyżej to nie wszystko co ma do zaoferowania Getin Bank ;-) Kolejne 50 tys. zł możemy wrzucić na lokatę mobilną zakładaną z pozycji aplikacji mobilnej banku. Jej obecne oprocentowanie to 6,5% w skali roku a lokata zakładana jest na okres 2 miesięcy. Z lokaty tej można skorzystać tylko raz w ciągu 30 dni od aktywowania bankowości mobilnej.

Konta w Getin Bank i opłaty

W przypadku gdy zdecydujemy się założyć konto osobiste w Getin Bank jego wybór rozważać powinniśmy pomiędzy Kontem Proste Zasady a Proste Zasady 18-26 lat. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób powyżej 26. roku życia i prowadzone jest za darmo o ile w poprzednim miesiącu zaksięgowane zostało min. pięć płatności kartą lub BLIK na dowolną kwotę. Drugie z nich przeznaczone jest dla osób młodszych – konto to jest całkowicie darmowe.

Uwaga! Od 1 stycznia 2022 roku wymagane jest pięć płatności kartą lub BLIK by konto i karta była darmowa (do tej pory wystarczyła jedna płatność). Pisaliśmy o tym tutaj: Istotne zmiany taryfy opłat i prowizji w Getin Bank dla Konta Proste Zasady (od 1 stycznia 2022 roku)

Jeżeli chodzi o Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jest ono prowadzone zupełnie za darmo. Pierwsza wypłata środków z EKO w danym miesiącu jest bezpłatna, każda kolejna to koszt 9 zł. 

Szczegółowe opłaty można znaleźć w TOiP.

Alternatywne oferty kont oszczędnościowych

W poszukiwaniu ewentualnego alternatywnego konta oszczędnościowego warto regularnie zerkać w na bieżąco aktualizowany Ranking kont oszczędnościowych lub też Ranking lokat. Naszymi faworytami jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe są obecnie poniższe oferty:

Uwaga: informacje o parametrach rachunku będą dynamicznie się zmieniały na postawie danych opublikowanych w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

PekaoKonto Oszczędnościowe w PekaoKonto Oszczędnościowe +200 zł premii
Pekao
7%5 m-cy0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów otwierających Konto Oszczędnościowe z Kontem Przekorzystnym

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +500 zł premii
Alior Bank
7%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR i min. 5 płatności kartą na miesiąc
- tylko dla nowych środków

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
7%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych klientów

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +530 zł premii
mBank
6.50%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +720 zł premii
mBank
6.50%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
6.50%3 m-ce0300000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych środków

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +100 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +600 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe
Toyota Bank
5.87%do odwołania0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online
- oprocentowanie na podstawie WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- na nowe środki

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów

CitibankKonto SuperOszczędnościowe w CitibankKonto SuperOszczędnościowe +700 zł premii
Citibank
5%do
odwołania
020000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: CitiKonto


Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe w Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe
Santander Consumer Bank
5%do
odwołania
050000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +500 zł premii
Alior Bank
4.50%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR
- tylko dla nowych środków

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl10 komentarzy dla wpisu: “Getin Bank: 7,5% dla nowych środków do 200 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 14/2022)

 • Adams pisze:

  Kiedy Getin (Velo) ogłasza oprocentowanie nowej edycji KO, przed czy po zakończeniu aktualnej?
  Precyzując pytanie, czy będzie to przed, czy po 17.09, bo nie wiem czy przerzucać środki teraz z innego KO czy poczekać, i czy nie będzie to czasem ostatnie „tak dobre” oprocentowanie po wejściu „komisarzy”?

  • ZnB pisze:

   Jak dotąd zawsze było to po zakończeniu danej edycji promocji. Czasami już kilka minut po północy aktualizowali stronę a czasami dopiero z rana. Obecnie mogą wystąpić jakieś dodatkowe czynniki zmieniające te reguły ;)

  • Aaa pisze:

   Getin upadł. Nic tam nie trzymaj.

  • ZnB pisze:

   Nie powtarzaj takich bzdur i nie siej paniki. Nic nie upadło. Getin zamienia się w VeloBank w ramach przymusowej restrukturyzacji.

   Twój komentarz jest przykładem powiedzenia „nie znam się ale się wypowiem”. :(

  • Aaa pisze:

   To szkoda ze lidzie potracili lokaty i akcje, i ich nie odzyskają.

  • ZnB pisze:

   Mamy serdeczną prośbę do Ciebie, albo pisz zgodnie z faktami albo nie pisz w ogóle bo prowadzasz w błąd. W skrócie:

   1. Getin Bank nie upadł tylko decyzją BFG (czytaj: inaczej władz rządu) przechodzi tzw. przymusową restrukturyzację (to takie ładne słowo, polityczne, bo w tym przypadku było to „zabranie” lub też „przejęcie” banku za darmo.
   2. Nikt nie stracił pieniędzy na lokatach a bank działa w tym zakresie bez zmian tylko zmieni właściciela i nazwę handlową na VeloBank.
   3. Tak, osoby posiadające akcje Getin Noble Bank lub obligacje korporacyjne Getin Noble Bank (nie to obligacji dotyczy skarbowych) utraciły akcje/obligacji z uwagi na to, że je umorzono. Umorzył je Getin? Nie, umorzył je podejmujący decyzję o przejęciu czyli BFG, czyli inaczej obecnie rządzący „zabrali” ludziom oszczędności w postaci akcji/obligacji Getin Banku.
   4. Czy Getin upadał aby już podejmować taką decyzję jaką podjęto? Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi ale oficjalnie grupa Getin Noble Bank w ostatnim kwartale zarobił prawie 19 mln zł.
   „Zysk netto grupy Getin Noble Banku w pierwszym kwartale 2022 roku wyniósł 18,6 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 87,9 mln zł”
   5. Ile ludzie (inwestorzy) stracili na tej decyzji? Warto nominalna obligacji Getin Noble Banku to około 680 mln zł. Wartość akcji (pomijające te, które posiadał Leszek) to na ostatni dzień notowań giełdowych około 60-70 mln. Zatem decyzją jaką podjął BFG (czytaj: rządzący) w jednej sekundzie „skradziono” ludziom około 750 mln zł. Co więcej zgodnie z prawem polskim ludzie nawet nie będą mogli tej straty rozliczyć w PIT odzyskując chociaż część kasy tak jak to jest w przypadku gdy kupisz drogo a sprzedasz taniej – tutaj nie nastąpiła sprzedaż więc wg. Ministerstwa Finansów nie ma straty ;)
   6. Patrząc na powyższe, trzeba było robić to teraz czy może można było dać jeszcze chwilę czasu i zobaczyć czy bank będzie już notował regularne zyski? „Zabrać” bank mogli w każdej chwili gdy już byłaby sytuacja krytyczna…

 • Adams pisze:

  Dziękuję za odpowiedź.
  Wiem ZnB że nie jesteś Maciejem Wróżbitą,ale jaki obstawiasz scenariusz?

  • ZnB pisze:

   Obstawiamy, że pójdzie z automatu kolejna edycja na tych samych warunkach bo na razie jeszcze nikt nad tym z nowego środowiska nie panuje. Chyba, że poszły decyzje o zatrzymaniu wszystkich promocji na depozyty. Też tak może być.

 • Adams pisze:

  Do Aaa.
  Nie skorzystam z Twoich genialnych porad i sugestii.
  Znasz kogoś kto stracił na lokacie? Naprawdę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.