ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

MasterCard Bezcenne Chwile zastępuje program Priceless Specials – program lojalnościowy dla posiadaczy kart płatniczych MasterCard® i Maestro®

MasterCard zmienia nazwę i warunki swojego programu lojalnościowego

Po ponad 3 latach od startu prgram MasterCard Priceless Specials zmienia swoją nazwę na MasterCard Bezcenne Chwile. Program nadal przeznaczony jest dla posiadaczy kart z logiem MasterCard® lub Maestro® i pozwala zbierać punkty za określone transakcje bezgotówkowe u wskazanych partnerów. Nowością jest fakt, że od teraz wszystkie transakcje będą premiowane punktami a nie tylko te dokonane w wybranych punktach handlowo-usługowych.

Kilka słów o zmianach programu Priceless Specials na Bezcenne Chwile

Program MasterCard Priceless Specials, o którym pisaliśmy ponad 3 lata temu w tym wpisie zmienia swoją nazwę na MasterCard Bezcenne Chwile. Prócz zmiany samej nazwy zmienia się również kilka zasad samego programu i naszym zdaniem na plus. Nadal będzie można zbierać punkty za dokonywanie transakcji kartowych u wybranych partnerów programu. Nowością jednak jest możliwość zbierania punktów również za transakcje wykonywane poza sklepami partnerskimi o czym piszemy w dalszej części. Będą również oferowane okresowe promocje i konkursy, które mogą znacznie przyspieszyć uzbieranie wymaganych do odebrania nagrody punktów.

W programie Bezcenne Chwile nadal będzie można zarejestrować tylko karty MasterCard oraz Maestro. Karty zarejestrowane dotychczas w Priceless Specials automatycznie biorą udział w programie Bezcenne Chwile. Saldo punktów nadal będzie aktualne a okres ważności zebranych do chwili zmiany punktów pozostanie bez zmian.

Regulamin programu po zmianach znajduje się tutaj.

Rejestracja w programie Bezcenne Chwile

O tym czy karta jest zarejestrowana w programie Bezcenne Chwile dowiemy się przechodząc na stronę programu. Następnie klikając w górnym menu Zarejestruj w formularzu należy podać 8 pierwszych cyfr swojej karty. W przypadku osób, które posiadały już kartę zarejestrowaną w Priceless Specials w tym właśnie miejscu będzie można ustawić nowe dane logowania do Bezcenne Chwile (adres e-mail oraz hasło, na maila przyjdzie link aktywacyjny). Punkty programu zostaną w tym przypadku automatycznie przeniesione. Jeżeli natomiast karta nie będzie jeszcze zarejestrowana otrzymamy poniższą informację:

Samej rejestracji w programie Bezcenne Chwile dokonujemy w bankowości internetowej lub mobilnej po zalogowaniu się na swoje konto klienta (np. w Alior Bank, Citibank czy Bank Pocztowy). Istnieją również banki typu mBank, które rejestracji dokonują samoczynnie bez ingerencji klienta. W pozostałych przypadkach rejestrujemy się bezpośrednio na stronie programu Bezcenne Chwile. Po dokonanej rejestracji i aktywacji konta w Bezcenne Chwile należy wybrać swój cel/nagrodę na jaką będziemy zbierać punkty. To kolejna nowość w stosunku do Priceless Specials, o której rozpisujemy się poniżej.

Wybór celu oraz przyspieszacze

Wybór celu/nagrody jest konieczny (nie można tego etapu pominąć), natomiast nie oznacza to braku możliwości skorzystania z pozostałych celów/nagród. W każdym momencie można wybrać inny cel lub dokonać wymiany punktów na nagrodę/cel bez zmiany swojego celu głównego. Wybrany cel może również ulec zmianie między innymi poprzez koniec daty ważności danego celu lub skończenie się puli danej nagrody dostępnej w ramach danej instytucji finansowej. W każdej chwili można podejrzeć sobie ile punktów brakuje nam do realizacji wybranych celów w menu Mój Cel.

Bardzo ciekawą nową opcją są tzw. przyspieszacze czyli dodatkowe oferty specjalne dzięki którym zbieramy punkty szybciej. Charakteryzują się one specjalnymi warunkami jakie należy spełnić np. u wybranego partnera programu aby zyskać ekstra punkty. Przykładowe przyspieszacze:

oraz szczegóły danej oferty specjalnej:

Rejestracja wielu kart biorących udział w programie Bezcenne Chwile

W programie Bezcenne Chwile można zarejestrować więcej jak jedną kartę. Są jednak pewne ograniczenia, które naszym zdaniem są dość uciążliwe i pod tym względem stary program funkcjonował zdecydowanie lepiej.

Po pierwsze można zbierać (sumować) punkty z kilku kart ale tylko w ramach jednego banku. Posiadając kilka kart w tym samym banku (np. wspólnie z partnerem czy też kartę debetową oraz kartę kredytową) można dodać kolejne karty do tego samego konta poprzez menu Moje Karty. Punkty naliczane dla każdej z kart będą sumowane w ramach jednego konta. Należy jednak zwrócić uwagę, że logując się do konta z przypisanymi kilkoma kartami podczas logowania będziemy proszeni o wybór karty na, którą się logujemy. I tutaj ważna uwaga. Wybór karty podczas logowania ma przede wszystkim znaczenie w kontekście tzw. przyspieszaczy. Dla każdej z kart w ramach jednego konta przyspieszacze są przypisane do danej karty. Łatwo się zatem czasami pogubić i zrealizować płatność nie tą kartą, dla której dany przyspieszacz został nam wygenerowany. Trzeba skrupulatnie to sprawdzać.

Po drugie można zbierać punkty na karty wydane przez różne banki. Niedogodnością tej formy jest jednak fakt, że dla każdego z banków musimy założyć osobne konto w Bezcenne Chwile a to się wiąże z koniecznością posiadania kilku adresów email (dla każdego z banków osobny). O ile ktoś posiada własną domenę i serwer pocztowy nie będzie to problemem ponieważ może sobie ustawić dodatkowe aliasy na konto główne i łatwo sobie tym zarządzi o tyle dla przeciętnego kowalskiego będzie to się wiązało z koniecznością zakładania kilku skrzynek pocztowych i regularne ich sprawdzanie pod kątem ewentualnych promocji. Ułatwione zadanie mają również posiadacze skrzynek Gmail z uwagi na pewien „ficzer”, o którym zapewnie mało kto wie. Skrzynka Gmail technicznie skonstruowana jest tak, że fizyczną skrzynką dla danego konta jest skrzynka z loginem pozbawiona kropek w nazwie loginu. Na przykład posiadając skrzynkę jan.kowalski@ serwery Gmail fizycznie widzą to jako skrzynkę jankowalski@ (pomijane są kropki). Takie rozwiązanie umożliwia łatwe tworzenie „aliasów” bez wykonywania jakiś dodatkowych czynności a wszelkie wiadomości będą i tak trafiały do tej samej skrzynki. Tym samym np. na potrzeby obsługi programu Bezcenne Chwile możemy zarejestrować się kilka kont na adresy przykładowo: jan.kowalski@, jan.k.owalski@, jak.ko.walski@ albo jeszcze łatwiej dodając tylko kolejną kropkę do już istniejącej np. jan.kowalski@, jan..kowalski@, jan…kowalski@ a wszelkie wiadomości kierowane na takie maile i tak trafią do skrzynki jankowalski@. Mamy nadzieję, że to troszkę Wam ułatwi życie ;)

Strefa Premium dostępna od 1 grudnia 2019 roku

Kolejną nowością jest tzw. Strefa Premium dającą możliwość korzystania ze specjalnych ofert katalogu nagród dostępnych jedynie dla użytkowników Premium oraz innych korzyści, o których będzie na bieżąco informował MasterCard.

Do Strefy Premium można się dostać jeżeli dokonamy transakcje kartą zarejestrowaną w Bezcenne Chwile na łączną kwotę minimum 9000 zł w trzech kolejnych okresach rozliczeniowych. Status Premium jest przyznawany na okres kolejnych 12 pełnych miesięcy od dnia spełnienia powyższych warunków dla jego uzyskania. Po upływie okresu 12 miesięcy Status Premium może zostać utracony, jeżeli w trakcie tego okresu nie dokonamy transakcji na łączną kwotę co najmniej 36000 zł. Ponowny dostęp do Strefy Premium otrzymamy na tych samych zasadach czyli wydając min. 9000 zł przez okres 3 kolejnych miesięcy.

Szczegóły odnośnie Strefy Premium znajdują się w tym regulaminie.

Które banki oferują karty z programem Bezcenne Chwile?

Aby móc zbierać punkty (lub korzystać z promocji) w programie Bezcenne Chwile musimy posiadać kartę MasterCard lub Maestro, która to umożliwia. Niestety nie wszystkie banki biorą udział w najnowszym programie lojalnościowym MasterCard. Na chwilę obecną banki oferujące taką możliwość to:

 • Alior Bank
 • Bank Pekao SA
 • Grupa BPS
 • BOŚ Bank
 • Citi Handlowy / Citibank
 • BNP Paribas
 • VeloBank (dawniej Getin Bank)
 • mBank (karty kredytowe World)
 • Noble Bank / Lions Bank (karty kredytowe)
 • PKO Bank Polski (karty kredytowe)
 • Bank Pocztowy
 • Bank Millennium (karta kredytowa VIP)
 • Santander Bank Polska
 • Banki Spółdzielcze SGB

Zasady naliczania punktów MasterCard Bezcenne Chwile

Główną zmianą jaką odczujemy w programie Bezcenne Chwile to umożliwienie zbierania punktów również poza wąskim gronem partnerskich sklepów. Tym samym otrzymamy punkty za dowolne transakcje, których wartość przekroczy już 10 zł zgodnie z zasadami opisanymi poniżej.

1 punkt za każde 50 zł wydane na wszystkie zakupy

Wg. zasad przyznawania punktów za „wszystkie zakupy” uzyskamy 1 punkt za każde 50 zł wydane na zakupy dokonane na terytorium Polski, zarówno w punktach stacjonarnych jak i u sprzedawców internetowych, u których można dokonać płatności kartami MasterCard oraz Maestro. Przewidywana data zakończenia tej oferty to 31.12.2020 przy czym organizator zastrzega sobie możliwość do jej zmiany.

Punkty nie będą jednak przyznawane za operacje dokonywane w punktach posiadających kod MCC (Merchant Category Code) wyszczególniony poniżej:

 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 5122 – określający m.in. właścicieli aptek,
 • 5715 – określający hurtownie napojów alkoholowych,
 • 5813 – określający pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki,
 • 5912 – określający drogerie i apteki,
 • 5921 – określający sklepy z piwem, winem, alkoholem,
 • 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków),
 • 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów),
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi),
 • 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne),
 • 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty),
 • 7511 – określający obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach,
 • 8999 – określający wolne zawody,
 • 9311 – określający podatki.

1 punkt za każde 10 zł wydane w restauracjach, kawiarniach i barach

Kolejny 1 punkt otrzymamy za każde 10 zł wydane na zakupy dowolnych produktów dostępnych w ofercie restauracji, kawiarni, barów oraz innych punktów oferujących usługi gastronomiczne na terytorium Polski, w których można dokonać płatności Kartami MasterCard oraz Maestro. Przewidywana data zakończenia tej oferty to 31.12.2019 przy czym organizator zastrzega sobie możliwość do jej zmiany.

Punkty w tym przypadku będą przyznawane za operacje dokonywane w punktach posiadających kod MCC (Merchant Category Code) jak poniżej:

 • 5462 – określający piekarnie,
 • 5811 – określający firmy cateringowe,
 • 5812 – określający restauracje i gastronomię,
 • 5814 – określający fast foody.

Zmianie nie ulega zbieranie punktów u partnerów…

Na chwilę obecną lista partnerów nadal nie jest imponująca ale znajdziemy na nich również popularne sklepy, w których zapewne spora część czytelników bloga dokonuje zakupów. W zależności od partnera przyznawana jest różna ilość punktów. Na chwilę obecną w programie biorą m.in. udział takie sklepy jak:

 • 2 pkt za każde 5 zł wydane w sklepach t.j.: Carrefour, Carrefour Market, Circle K, Empik, Komfort, RTV Euro AGD, Decathlon, HBO GO, Eventim, Kolporter, Mohito,
 • 5 pkt za każde 5 zł wydane w sklepach t.j.: iSpot, New Balance,
 • 8 pkt za każde 5 zł wydane w sklepach t.j.: Black Red White, home&you, Pakamera, Cinema City, Denon, Chocolissimo, Multikino, Vistula, Wólczanka, W. Kruk, Douglas, Tidal, Storytel, Diverse, Gino Rossi, Orsay, Wojas, Frisco, Telepizza, Merlin, FreeNow, Twoje Soczewki, Poczta Kwiatowa, Eastend, Limango, Bla Bla Car, Próchnik,

a pełną listę partnerskich sklepów znajdziecie tutaj.

Naliczanie punktów i ich ważność?

Punkty są przyznawane za transakcje zakupu kartą MasterCard® lub Maestro® zarejestrowaną w programie i są dodawane do konta programu na bieżąco – może to jednak zająć nawet do 6 tygodni, więc punkty nie zawsze pojawią się od razu po dokonaniu zakupu. Nie możemy otrzymać punktów z tytułu przelewów między rachunkami, wypłat gotówkowych ani transakcji hazardowych. Twój bank może również przyznawać tzw. Punkty Premiowe np. w promocjach dedykowanych dla klientów danego banku. Szczegółowe informacje uzyskasz w materiałach na temat oferty Twojego banku jak i również bardzo często na naszym blogu.

Jeżeli natomiast chodzi o termin ważności zebranych punktów to zgodnie z regulaminem programu:

Ważność każdego Punktu zgromadzonego przez uczestnika wygasa po upływie trzech lat od daty jego przyznania, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, bez uprzedniego powiadomienia uczestnika o tym fakcie. Oznacza to, że Punkty zgromadzone w ciągu pierwszego roku, które nie zostały wymienione na Nagrody, będą w ciągu czwartego roku co miesiąc automatycznie anulowane bez wcześniejszego powiadomienia uczestnika o tym fakcie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że punkty zdobyte w dodatkowych promocjach mogą posiadać inną ważność:

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż warunki konkretnej Promocji mogą regulować te zasady w inny sposób w odniesieniu do Punktów przyznawanych w danej Promocji.

Wymiana punktów na nagrody

Aby zrealizować posiadane punkty zalogujcie się na stronie MasterCard Bezcenne Chwile lub zadzwoń pod numer wskazany w zakładce wybranego banku. Katalog nagród jest dość pokaźny. Pełną gamę nagród możecie przejrzeć na stronie programu po zalogowaniu się.

 , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl21 komentarzy dla wpisu: “MasterCard Bezcenne Chwile zastępuje program Priceless Specials – program lojalnościowy dla posiadaczy kart płatniczych MasterCard® i Maestro®

 • Szymon pisze:

  Wiecie może czy będzie oferta ze zniżkami na Black Friday tak jak w zeszłym roku? Można było odebrać nagrody za jakieś 30%-50% mniej punktów niż normalnie.

 • pp pisze:

  Nie wiem gdzie zapytać więc zapytam tutaj. Wyrobiłem kartę kredytową w TMUB i otrzymałem 6800 pkt. Czy jeśli wyrobię debetową do jednego z kont ( w tym przypadku freemium) to również otrzymam 6800 pkt? Ciężko znaleźć informację w sieci na ten temat. Wydanie karty debetowej jest chyba darmowe.

  • ZnB pisze:

   To powiemy tak. Nie wiemy jak po zmianie systemu na Bezcenne Chwile ale w Priceless Specials przechodziło to ;-) pod warunkiem, że jest dana promocja punktowa nadal dostępna.

  • dzony pisze:

   A kiedy dokładnie otrzymałeś te 6800 punktów za kartę kredytową TMUB ?

 • Marek S. pisze:

  Czy karty debetowe też się zaliczają?

 • Łukasz pisze:

  Czy pod jedno konto można podpiąć kilka kart z różnych banków i sumować punkty czy też są to wtedy osobne konta?

  • ZnB pisze:

   Z tego co nam wiadomo nie można połączyć kart z różnych banków. W ramach jednego banku do 10 kart powinno się udać.

 • Bodzio pisze:

  Do kitu z logowaniem się za pomocą maila ….
  Mając kilka kart, z banków które biorą udział w programie, pod jednego maila moge zgłosić 1 karte. A pókico nie ma możliwości podpięcia pod 1 konto użytkownika kilku kart ….
  Wolałem stare logowanie za pomocą numeru karty ….

  • ZnB pisze:

   No niestety nie można połączyć. Jak ktoś ma skrzynkę na gmailu to problem można łatwo rozwiązać. Gmail nie bierze pod uwagę kropek i można nimi sobie generować wiele maili, które będą fizycznie spadały do jednej skrzynki. Przykład zarabiajnabankach@ zarabiaj.na.bankach@ zarabiaj.n.a.bankach@ to dla gmaila nadal zarabiajnabankach@ ;-)

 • Sylwek pisze:

  Brak ofert Black Friday. Proponuje zmianę nazwy programu na „mało cenne chwile”. Okazje, które były rozchwytywane zamienili na mało komu potrzebne.

 • nijr pisze:

  Czy wiemy po jakim czasie od rejestracji w programie Bezcenne Chwile karty Mastercard Pekao otrzymamy Bonus 1000 PKT ?

 • Łukasz pisze:

  Czy tu na pewno działają karty Maestro, bo mam taką z Pekao, ale nie przechodzi procesu przy rejestracji:

  „Nie można zweryfikować podanego numeru karty
  Upewnij się, że wpisujesz prawidłowy numer. Pamiętaj, że do programu Bezcenne Chwile możesz dołączyć wyłącznie, jeżeli korzystasz z karty Mastercard.”

  Niby piszą, że tylko Mastercard, nie wiem czy rozumieć to jako jedno i to samo z Maestro…

 • Adrianna pisze:

  Jeszcze nie korzystałam z tego programu, a teraz się zapisałam przy okazji promocji z banku. Otrzymam 3400 punktów. Tylko mam pytanie. Musiałam wybrać na początku cel, nagrodę. Czy jeśli mi naliczą te 3400 to odrazu na ten konkretny cel i już nie będę mogła tego zmienić? Wiem, że można zmieniać cel ale w trakcie zbierania, a jeśli już punkty zostaną zebrane to co wtedy mam po prostu 3400 punktów i mogę je wtedy rozdysponować i wybrać inny cel? na przykład kilka doładowań telefonu? Czy już one odrazu pójdą na cel główny i nic już nie zmienię?

 • Anna432 pisze:

  Czy wie ktoś skąd wziąć kod promocyjny, który wpisuje się podczas rejestracji do programu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.