ZarabiajnaBankach.pl

Pomagamy oszczędzać oraz zarabiać na produktach bankowych. Wykorzystuj promocje bankowe – podreperuj budżet …

5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING Bank Śląski (+ 500 zł za konto osobiste)

UWAGA!!! Ta promocja niestety już się zakończyła.
Możesz jednak skorzystać z innych aktualnie dostępnych promocji - zobacz wszystkie aktualne promocje
.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w ING kolejny raz z rzędu lekko w dół :(

ING Bank Śląski w nowej edycji promocji po raz kolejny z rzędu obniżył oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego (i to chyba wbrew wszelakim oczekiwaniom). Na dzień dzisiejszy można uzyskać 5,25% odsetek w skali roku przez okres 3 miesięcy dla kwoty do 200 tys. zł zarówno na OKO jak i na OKO Bonus. Wspomnianą obniżkę z nawiązką rekompensuje wysoka kwota jaką można ulokować oraz… dodatkowa promocja, w której można zgarnąć rekordowe 500 zł premii za założenie konta osobistego w ING o ile jeszcze go nie posiadacie ;)

Połącz trzy promocje ING Banku Śląskiego by maksymalnie zyskać!

W niniejszym wpisie przedstawimy opis trzech promocji konta oszczędnościowego, dostępnych w tym samym czasie w ING Banku Śląskim. Dodatkowo odsyłamy do dwóch promocji konta osobistego, które dotyczą nowych klientów:

 • aż 500 zł premii za otworzenie konta osobistego
 • 5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (dla kwot poniżej 200 tys. zł na 3 miesiące) dla wszystkich klientów w promocji „Bonus na start”,
 • 5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus (do 200 tys. zł na 3 miesiące) dla wszystkich klientów w promocji „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”,

O ile z promocji konta osobistego z premią można skorzystać aż do 27 czerwca 2024 roku o tyle z promocji kont oszczędnościowych tylko do 20 maja 2024 roku (można z nich skorzystać również gdy już posiadamy konto osobiste).

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus online i zgarnij 5,25%

5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez 3 m-ce (poniżej 200 tys. zł)

W ramach promocji „Bonus na start”, która będzie dostępna do 20 maja 2024 roku (liczy się data otworzenia konta) możemy otworzyć bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), które oferuje całkiem dobre jak na dziś dzień oprocentowanie wynoszące łącznie 5,25% przez 3 m-ce od dnia otworzenia konta. Z promocji, która do standardowego oprocentowania 1,5% dorzuca dodatkowe 3,75%, mogą skorzystać osoby, które:

spełnią warunki opisane poniżej:
1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 12.04.2024 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN:Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver
albo
2) w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 1), otwartego przed 12.04.2023 r. i na tym rachunku:
– nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 12.04.2023 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz
– miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 12.04.2023 r. do 11.04.2024 r.

Maksymalna kwota możliwa do ulokowania na oprocentowaniu wynoszącym 5,25% to dokładnie 199999,99 zł (czyli 1 grosz poniżej 200 tys. zł). Odsetki standardowe (na dzień dzisiejszy wynoszące 1,5%) wypłacane będą co miesiąc na koniec każdego miesiąca, natomiast odsetki promocyjne (czyli owe dodatkowe 3,75% z omawianej promocji) wypłacone zostaną po zakończeniu 3 miesięcznego okresu promocyjnego. W przypadku zamknięcia rachunku przed zakończeniem okresu promocyjnego odsetki dodatkowego przepadają. Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji „Bonus na start”.

5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus przez 3 m-ce (do 200 tys. zł)

Oprócz OKO można otworzyć jeszcze dodatkowo Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) na bardzo podobnych warunkach jak w przypadku OKO przy czym tutaj muszą wpłynąć nowe środki (w przypadku nowego klienta nie będzie z tym absolutnie żadnego problemu), które stanowią nadwyżkę nad saldem początkowym na produktach depozytowych (konta oszczędnościowe, lokaty) obliczanym na dzień 8 kwietnia 2024 roku. Na OKO Bonus można ulokować maksymalnie 200 tys. zł (w przeciwieństwie do OKO gdzie do tej kwoty brakuje 1 grosza) na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 5,25% pod warunkiem otworzenia konta do 20 maja 2024 roku. Wymagane jest również posiadanie konta OKO w PLN.

Co więcej środki wpłacone na OKO Bonus „powinny leżakować” przez okres trwania umowy czyli 3 miesiące z uwagi na to, że oprocentowanie w wysokości 5,25% będzie przyznane o ile nie zamkniemy konta OKO Bonus przed terminem wygaśnięcia umowy a na koniec okresu obowiązywania umowy saldo na rachunkach będzie wyższe aniżeli w dniu badania salda początkowego. Można jednak do konta dopłacać o ile łącznie nie będzie to powyżej 200 tys. zł – tylko do tej kwoty będzie naliczane podwyższone oprocentowanie. Można również wypłacać środki z tego konta w każdej chwili jednak taka operacja może pomniejszyć tzw. saldo nowych środków.

Odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego są naliczane za cały okres obowiązywania umowy i wypłacane nie później niż do piątego po dniu zakończenia obowiązywania umowy na OKO Bonus. OKO Bonus można otwierać wielokrotnie przy założeniu, że spełnia się warunki kolejnej ważnej na dany dzień otwierania konta promocji tegoż rachunku. Rachunek ten jest automatycznie zamykany po okresie promocyjnym. Szczegóły znajdziecie w regulaminie OKO Bonus.

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus online i zgarnij 5,25%

Jesteś nowym klientem? Zyskaj rekordowe nawet 500 zł premii pieniężnej za konto

HIT od ING Banku Śląskiego wraca z przytupem i po raz drugi w tym roku będzie można zgarnąć nagrodę pieniężną w wysokości aż 500 zł do Konta z Lwem (a jak dobrze pamiętacie do tej pory bank płacił nie więcej jak 250/300 zł). Do wyboru mamy takie konta jak Konto Direct, Konto Komfort, Konto Future lub Konto Mobi (dostępne dla młodych do 26 lat) a wspomnianą nagrodę otrzymamy za płatności kartą i/lub BLIKiem, wpływy na konto oraz założenie celu oszczędnościowego.

O szczegółach tej promocji pisaliśmy tutaj: HIT WRACA! Odbierz aż 500 zł nagrody pieniężnej do Konta z Lwem w ING Bank Śląski (edycja kwiecień – czerwiec 2024)

Opłaty za konta w ING Bank Śląski

Do wyboru mamy kilka kont. Najtańszym rozwiązaniem będzie Konto z Lwem Direct. Samo konto prowadzone jest bezpłatnie – jedyne czego musimy pilnować to ew. wykonanie płatności kartą na kwotę łączną min. 300 zł w okresie rozliczeniowym aby pozbyć się opłaty za kartę w wysokości 7 zł. Przez okres rozliczeniowy bank rozumie daty pomiędzy 29 a 28 dniem kolejnego miesiąca. Poza tym bank oferuje:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy przez internet i telefon,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash,
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów innych banków/sieci,
 • 0 zł za usługę Cashback.

Dla osób o 26. roku życia polecamy Konto z Lwem Mobi, które również jest bezwarunkowo darmowe a zwolnienie z opłaty za kartę wymaga wykonania płatności na kwotę łączną min. 200 zł.

Jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe to zarówno OKO jak i OKO Bonus prowadzone jest za 0 zł. Na tle rachunków oszczędnościowych w innych bankach wyróżnia jest głównie fakt, że wypłaty z tych kont na konto osobiste w ING jest zawsze darmowe o ile dokonujemy tego przez system bankowości internetowej (bez znaczenia ile wypłat zrealizujemy. Pierwsza wypłata na konto w innym banku również jest darmowa a każda kolejna to 9 zł

Szczegóły pozostałych opłat przedstawia TOiP.

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus online i zgarnij 5,25%

Alternatywne oferty kont oszczędnościowych

W poszukiwaniu ewentualnego alternatywnego konta oszczędnościowego warto regularnie zerkać w na bieżąco aktualizowany Ranking kont oszczędnościowych lub też Ranking lokat. Naszymi faworytami jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe są obecnie poniższe oferty:

Uwaga: informacje o parametrach rachunku będą dynamicznie się zmieniały na postawie danych opublikowanych w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +750 zł premii
mBank
7.50%3 m-ce025000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

CitibankKonto Oszczędnościowe w CitibankKonto Oszczędnościowe +300 zł premii
Citibank
7.20%4 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR i karty kredytowej: CitiKonto


Nest BankNest Konto Oszczędnościowe w Nest BankNest Konto Oszczędnościowe
Nest Bank
7.10%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: Nest Konto (bezpłatne)
- dla nowych rachunków

Nest BankNest Konto Oszczędnościowe w Nest BankNest Konto Oszczędnościowe +400 zł premii
Nest Bank
7.10%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: Nest Konto (bezpłatne)
- dla nowych rachunków

PekaoKonto Oszczędnościowe Premium w PekaoKonto Oszczędnościowe Premium +200 zł premii
Pekao
7%5 m-cy0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów otwierających Konto Oszczędnościowe Premium z Kontem Świat Premium

PekaoKonto Oszczędnościowe w PekaoKonto Oszczędnościowe +200 zł premii
Pekao
7%5 m-cy0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów otwierających Konto Oszczędnościowe z Kontem Przekorzystnym

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +700 zł premii
Alior Bank
7%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR i min. 5 płatności kartą na miesiąc
- tylko dla nowych środków

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
7%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych klientów

mBankRachunek Moje Cele w mBankRachunek Moje Cele +530 zł premii
mBank
6.50%3 m-ce050000ZAŁÓŻ KONTO »
- tylko dla nowych klientów
- wymaga ROR

VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBankElastyczne Konto Oszczędnościowe +650 zł premii
VeloBank
6.50%3 m-ce0300000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR
- tylko dla nowych środków

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +100 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit w MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit +600 zł premii
Millennium
6%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- wymaga ROR: np. Konto 360° lub Konto 360° Student

Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe
Toyota Bank
5.87%do odwołania0100000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online
- oprocentowanie na podstawie WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- na nowe środki

ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank ŚląskiOtwarte Konto Oszczędnościowe +500 zł premii
ING Bank Śląski
5.25%3 m-ce0200000ZAŁÓŻ KONTO »
- dla nowych klientów

Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe w Santander Consumer BankKonto Oszczędnościowe
Santander Consumer Bank
5%do
odwołania
050000ZAŁÓŻ KONTO »
- nie wymaga konta ROR
- konto zakładane online

Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe w Alior BankKonto Mega Oszczędnościowe +700 zł premii
Alior Bank
4.50%3 m-ce0100000ZAŁÓŻ KONTO »
-wymaga konta ROR
- tylko dla nowych środków

 

Lokalna kopia dokumentów:, , , , , , , , , , , , , ,
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi?

Jeżeli zdarzyło Ci się przegapić ciekawą promocję w przeszłości nie pozwól aby to się ponownie powtórzyło. Wystarczy, że zapiszesz się na nasz newsletter a będziesz informowany o wszystkich nowych wpisach bezpośrednio na Twój adres e-mail. Możesz również śledzić nasz profil na Facebook'u oraz obserwować nas na Twitterze lub na Instagramie. Pamiętaj! Nie wysyłamy SPAMu i reklam. Otrzymasz tylko i wyłącznie informację o wpisach na naszym blogu! Możesz zobaczyć przykład naszego newslettera.
Newsletter ZarabiajnaBankach.pl5 komentarzy dla wpisu: “5,25% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING Bank Śląski (+ 500 zł za konto osobiste)

 • Q-Bass pisze:

  1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 12.04.2023 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN:Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver

  i od 12.04.2024!!!

 • Edward pisze:

  Słabe, jaki jest niby powód obniżania oprocentowania… poza tym, że mogą.

  • ZnB pisze:

   Tak jak napisałeś, bo mogą. Poza tym szał na udzielanie kredytów już gaśnie a to automatycznie przełoży się na mniejsze zapotrzebowanie banków na gotówkę co jednocześnie obniży oprocentowanie depozytów (stopy procentowe ustalane przez RPP nie zawsze mają bezpośredni wpływ na oprocentowanie depozytów).

 • Piotr pisze:

  Zakładamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *OPCJE ŚLEDZENIA KOMENTARZY DO WPISU:
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail. Możesz również subskrybować ten wpis bez pozostawienia komentarza.